Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy płatki musli są dobre na odchudzanie?

przekąski

Jednym z warunków utrzymania dobrego zdrowia i zgrabnej sylwetki jest spożywanie odpowiednio skomponowanego śniadania. Śniadanie musi dostarczać niezbędną do funkcjonowania energię oraz witaminy i składniki mineralne. To najważniejszy posiłek w trakcie dnia i należy o tym pamiętać, także podczas odchudzania, ponieważ ten posiłek mobilizuję do działania układ pokarmowy i przemianę materii.

Nie zapominaj o śniadaniu nawet podczas restrykcyjnych diet, ponieważ, gdy go nie spożywasz, głód skumuluję się wieczorem i w nocy, a to właśnie wtedy układ trawienny i pokarmowy powinny się już regenerować, a nie ponownie trawić. Tego typu zaniedbania w znacznym stopniu wpływają na samopoczucie i wygląd.
Jeśli nie masz rano dużego apetytu lub jesteś aktywną kobietą z małą ilością wolnego czasu, wybierz musli. Przygotujesz je szybko i dostarczysz organizmowi dużej dawki energii na cały dzień!

Musli – wedle piramidy zdrowego żywienia – podstawa diety

Musli to węglowodany złożone, zawierające dużą ilość dobroczynnych składników, takich jak witaminy z grupy B, błonnik, kwas foliowy, żelazo, magnez i cynk oraz wysoką zawartość błonnika. Według piramidy zdrowego żywienia stanowią podstawę diety i warto je spożywać nawet kilka razy dziennie (począwszy od śniadania). Organizm wolno trawi węglowodany złożone, dzięki czemu przez długi czas, posiadasz uczucie sytości i nie sięgasz tak szybko po kolejne danie.

Ich następną zaletą jest dość mała zawartość tłuszczu. Ale to nie wszystko, bo musli jeszcze obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi, wpływa na koncentrację i wspomaga pracę mózgu.

Zwracaj uwagę, by mieszanki jakie kupujesz, nie zawierały cukrów np. w postci syropu glukozowo-fruktozowego i surowców ekstrudowanych. Tylko spożywanie pełnowartościowego musli z płatkami żytnimi, owsianymi i jęczmiennymi korzystnie wpływa na zdrowie.

Zwróć uwagę, co kupujesz (nie tylko podczas odchudzania)

Podczas zakupu musli uważaj przede wszystkim na szkodliwy słodzik aspartam, ale też na syrop glukozowo-fruktozowy, zwiększający ilość kalorii. Wedle opinii wielu ekspertów to ten składnik dodawany wszędzie do pożywienia, przyczynił się do zwiększenia problemu otyłości w wielu krajach (także w USA). Wystrzegaj się również oleju palmowego (czyli nasyconego kwasu tłuszczowego), jego spożywanie prowadzi do otyłości i podwyższenia poziomu szkodliwego cholesterolu.

Wybieraj produkty wolne od tego dodatków, by cieszyć się smukłą sylwetką i dobrym zdrowiem.

Mixuj i wymyślaj – poznaj, z czym możesz łączyć muesli!

 Jako dodatek do musli warto wykorzystywać suszone lub liofilizowane owoce (znajdziesz je w musli  WYSOKOBŁONNIKOWYM Z JAGODAMI
GOJI I MORWĄ i MUSLI WYSOKOBŁONNIKOWYM Z JABŁKIEM I CYNAMONEM). Doskonałym urozmaiceniem są świeże sezonowe owoce, każdego dnia wzbogacające posiłek i pozwalające uniknąć monotonii.

Płatki owoców – kokos – goja i jabłko są źródłem zdrowych tłuszczów, witamin oraz składników mineralnych, wpływających na regenerację flory jelitowej.

Musli warto spożywać z mlekiem, jogurtem naturalnym albo kefirem, które są dobrym źródłem wapnia. Jak będziesz szukać dodatkowego urozmaicenia, skorzystaj z naturalnego soku owocowego dodanego do jogurtu.

Błonnik – pomocnik w odchudzaniu

Spożywanie musli wysokobłonnikowego ma dodatkową zaletę –ułatwia odchudzanie. Niezwykle ważne w zachowaniu smukłej linii jest dbałość o właściwą ilość błonnika każdego dnia. Błonnik bezpośrednio wpływa na regulację pracy przewodu pokarmowego i wspomaga prawidłową przemianę materii. Jak to się dzieje? Błonnik przyczynia się do zmniejszenia masy ciała i jednocześnie prowadzi do zwiększenia uczucia sytości, a więc uczucie głodu pojawia się znacznie później .Ponadto błonnik pobudza perystaltykę jelit dzięki czemu reguluje Twój metabolizm.

Chudnij, ale… z głową!

Jak zaczynasz się odchudzać, pamiętaj, że to proces, trwający dłuższy czas, dlatego może lepiej  słowa „nowa dieta” wymienić na „nowy sposób odżywiania”? Nowy sposób odżywiania przyniesie jeszcze lepsze efekty, jeśli będziesz spożywać mniejsze porcje, ale częściej (najlepiej cztery- pięć posiłków w ciągu dnia). Udowodniono, że taka ilość przyczynia się do szybszej utraty wagi.

Teraz każdego poranka dostarcz swojemu organizmowi energii i cennych składników odżywczych, wybierając pyszne płatki musli i chudnąc, ale… z głową!

 Artykuł został przygotowany przez e-condimenta specjalistów w dziedzinie zdrowego odżywiania. Sklep internetowy oferujący wysokiej jakości pełnowartościowe produkty oraz przepisy na zdrowe domowe posiłki

2 komentarze
  1. muslaria pisze:

    Musli na diecie jest wspaniałe! Po pierwsze dozwolone w wielu dietach, a po drugie przepyszne <3

  2. ewcias pisze:

    Musli a dieta – dobre połączenie, czy nie? Co myślicie dziewczyny? :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy płatki musli są dobre na odchudzanie?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
2