Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Pielęgnacja skóry głowy

włosy

Piękne, lśniące włosy są marzeniem wielu z nas. Dlatego też w trosce o ich wygląd sięgamy po różnego rodzaju preparaty pielęgnacyjne. Niestety nie zawsze działają, tak jakbyśmy tego oczekiwali, ponieważ problem może tkwić znacznie głębiej. Słaby wygląd włosów dość często uzależniony jest od kondycji skóry głowy. Nieprawidłowy skalp (inaczej skóra głowy) może przyczyniać się do powstawania łupieżu, nadmiernego przetłuszczania się włosów oraz ich wypadania. Aby pozbyć się tych problemów, konieczne będzie zadbanie właśnie o skórę głowy. Jak to zrobić?

Kosmetyki naturalne to droga do sukcesu

Farbowanie i inne zabiegi na włosy (modelowanie, przedłużanie itp.) mają ogromny wpływ na skórę głowy i sprawiają, że może ona być zarówno zanieczyszczona, jak również bardzo sucha i tłusta. Włosy stają się wtedy słabe, łamią się i wypadają. I tu rozwiązaniem okażą się odpowiednio dobrane kosmetyki naturalne, które dzięki swoim cudownym właściwościom pomogą w pozbyciu się uporczywych problemów z włosami i zadbają o kondycję skóry głowy. Dla osób z ciągle nawracającym się łupieżem zbawienne będzie sięgnięcie po scrub z rokitnika, który dzięki zawartości witamin i aminokwasów idealnie oczyści skórę głowy, odżywi cebulki włosowe, stymulując ich wzrost. Problemy z łupieżem staną się już tylko wspomnieniem. Dla poprawy kondycji skóry głowy i wzmocnienia włosów warto też stosować (raz w tygodniu) ziołowe wcierki oraz peelingi na skórę głowy (również raz w tygodniu). Pozwolą one usunąć zrogowaciały naskórek, łupież czy pozostałości po użytych kosmetykach (pianki, lakiery). Peeling poprawia też ukrwienie skóry głowy, dotlenia ją, co jest równoznaczne z poprawą kondycji włosów. Większość kosmetyków naturalnych, które są świetną alternatywą dla często niepotrzebnych suplementów w tabletkach, można kupić w drogeriach lub przez Internet np. na tej stronie https://triny.pl/247-pielegnacja-skory-glowy.

Inne sposoby na poprawę kondycji skóry głowy

Oprócz stosowania kosmetyków naturalnych, na poprawę kondycji skalpu wpłynie zastosowanie się do kilku zasad. Dobrze przy fatalnej skórze głowy, zrezygnować na jakiś czas z farbowania czy też poddawania włosów ciągłemu modelowaniu. Suszarka, lokówka – odstawmy je na bok. Ważny jest również sposób czesania włosów. Nie należy ich szarpać, bo to naciąga skórę głowy i osłabia cebulki włosowe. Ponadto na wysuszanie skóry wpływa również woda. Podczas mycia, zdecydowanie zaleca się spłukiwanie umytych włosów wodą letnią, broń Boże nie gorącą. Wiele osób zapomina też o tym, że ogromne znaczenie na ludzki organizm ma dieta. Przy problemach z włosami i skórą głowy zdecydowanie należy ograniczyć spożywanie cukru. I jeszcze jedno! Wykonywanie regularnych masaży skalpu zdecydowanie poprawi jego kondycję. Podczas masażu dobrze jest użyć naturalnych wcierek, o których była już mowa wyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pielęgnacja skóry głowy

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0