Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Pielęgnacja i ochrona skóry w wielkim mieście

kobieta

Zanieczyszczone powietrze, smog, klimatyzowane pomieszczenia i dym papierosowy nie mają korzystnego wpływu na stan naszej skóry. Jeśli mieszkamy w wielkim mieście, żyjemy szybko, jemy i śpimy w nieregularnym trybie, nasza cera nie pozostaje na to obojętna. Jak skutecznie ukoić i chronić zmęczoną i podrażnioną cerę? Jak dobrać odpowiedni krem na zaczerwienienia twarzy?

Życie w dużym mieście pełnym aut i przemysłu, praca w klimatyzowanym biurze i przy sztucznym oświetleniu, niedobory snu, źle zbilansowana dieta, nałogi… Codzienne życie w wielkim mieście nie jest najlepsze dla stanu i kondycji naszej skóry. Cera narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych często jest zmęczona, przesuszona, napięta, może także reagować zaczerwienieniem na twardą wodę z miejskich wodociągów i kosmetyki do makijażu. Cera skłonna do podrażnień wymaga specjalnej pielęgnacji i ochrony, która pozwoli odzyskać jej komfort, zdrowy wygląd i zabezpieczyć skórę przed przedwczesnym starzeniem spowodowanym działaniem promieniowania słonecznego. Odpowiednio dobrane kosmetyki do oczyszczania skóry i dobry krem na zaczerwienienia twarzy chroniący także przed promieniami UV pomogą nam odzyskać komfort cery na co dzień.

Codzienna pielęgnacja

Zaczerwienienia twarzy są wynikiem osłabienia naturalnej warstwy ochronnej skóry, co sprzyja jej przesuszaniu i narażeniu na drażniące działanie czynników zewnętrznych i większą reaktywność w styczności z czynnikami zewnętrznymi. Prawidłowa pielęgnacja skóry pomaga poprawić jej kondycję i zapobiec nieprzyjemnemu uczuciu napięcia. Niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry, zaraz po jej oczyszczeniu, jest nałożenie kremu nawilżającego. Dobry krem na zaczerwienienia na twarzy zapewni jej niezbędną dawkę składników utrzymujących optymalny poziom nawodnienia, nie dopuszczając do przesuszenia cery i wystąpienia podrażnień, a także zapewniających ochronę przeciwsłoneczną, niezbędną przez cały rok. Nawilżający krem na zaczerwienienia twarzy powinien być stosowany codziennie, zarówno jako baza pod makijaż, jak i w dni, w które makijażu nie stosujemy. Bez nawilżania skóra staje się zmęczona, przesuszona i napięta. Jak dobrać skuteczny krem na zaczerwienienia na twarzy?

Kosmetyki warto dopasowywać do rodzaju skóry – inne składniki zawierać będzie krem do cery tłustej, inne ten mający nawilżyć skórę suchą. Dobry krem na zaczerwienienia na twarzy do cery normalnej i mieszanej, na przykład Ekspert Nawilżenia od L’Oréal Paris intensywnie nawilża skórę, przywracając jej miękkość i gładkość bez suchych skórek i zaczerwienienia. Poza działaniem nawilżającym krem chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które niszczą włókna kolagenowe i przyspieszają proces starzenia się skóry. Krem na dzień L’Oréal Ekspert Nawilżenia przywraca skórze komfort i uczucie świeżości, a dzięki lekkiej konsystencji jest odpowiedni do stosowania pod makijaż.

Codzienne nawilżanie skóry zapewni jej stały poziom nawodnienia niezbędny dla jej prawidłowego funkcjonowania, regeneracji i zdrowego wyglądu, a także ochroni ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na które narażona jest każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pielęgnacja i ochrona skóry w wielkim mieście

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0