Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Piękny biust bez skalpela

biustonosz

Każdej z nas zależy na tym by atut kobiecej urody – piersi, wyglądały jak najlepiej. Z pomocą przychodzą tu usługi brafittingu, podczas których specjalistki doradzają paniom jaki biustonosz byłby odpowiedni dla ich sylwetki. I nie chodzi tu tylko o sam wygląd, lecz o zdrowie, gdyż niewłaściwie dobrany biustonosz może wpływać na nieprawidłową postawę oraz skrzywienia kręgosłupa, szczególnie w odcinku piersiowym i szyjnym.

Większość kobiet myśli, że ćwiczenia i specyfiki pomogą im wymodelować biust. Prawda jest jednak nieco inna, gdyż piersi kobiety zbudowane są głownie z tkanki tłuszczowej oraz gruczołów mlekowych. Ćwiczenia pomogłyby na tkankę mięśniową, zaś w tym wypadku jedynie ujędrnią skórę biustu. Jedynie dobrze dobrany biustonosz może nadać piersią kształtu.

Pierwszy biustonosz powinno się dobrać już w okresie dorastania, gdyż piersi zaczynają rosną ok. roku przed pierwszą miesiączką. Zaś pełne ukształtowanie piersi trwa do 25 roku życia i szczególnie w tym okresie należy dbać o odpowiedni dobór biustonosza. Później wkraczając w kolejne etapy życia, jak ciąża, karmienie piersią, również trzeba dokonywać zmian rozmiaru i modelu bielizny. Podobnie jak podczas odchudzania kiedy ciało nabiera innych kształtów. Warto wówczas skorzystać z porad profesjonalnej brafitterki.

Brafitting to połączenie dwóch angielskich słów „bra” – biustonosz oraz „fit” – modelowanie. Brafitterką nazywamy osobę, która zajmuje się pomocą w dobrze odpowiedniego rozmiaru i modelu biustonosza, posiada wiedzę z zakresu dostępnych na rynku modeli, jak i wiedzę teoretyczną na temat konstrukcji bielizny. Wizyta u brafitterki trwa nawet do 45 minut. Nie warto się spieszyć, gdyż pospiech nie jest tu dobrym doradcą. Profesjonalne brafitterki zawsze powtarzają, że miseczki muszą zakrywać całe piersi i sięgać aż do połowy pachy. Pamiętajmy, że ramiączka noszą tylko ok 25% ciężaru piersi, dlatego obwód biustonosza musi być stabilny, ale nie za ciasny.

W prawdziwym brafittingu dostępnych jest około 120 różnych rozmiarów biustonoszy. To spora liczba, ale musimy wziąć pod uwagę rozmiar obwodu pod biustem, który oscyluje w granicach 60-115cm oraz rozmiaru miseczki, aż do litery M. Porównajmy to z ofertą dowolnej „sieciówki”. Tam dostępnych jest góra kilkanaście rozmiarów.

Może się wydawać, że raz kupiona bielizna czy stroje kąpielowe posłuży nam na długie lata. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy raz dobrze dobrany biustonosz będzie służył nam przez wiele lat, jednak najczęściej wymagana będzie ponowna „kontrola”, by dopasować rozmiar lub ramiączka do aktualnej sylwetki.  Dobrze dobrany biustonosz nie uwiera, nie uciska i pomoże uniknąć problemów z kręgosłupem, ale sprawia, że nasze ciało prezentuje się inaczej i optycznie gubimy parę kilogramów. Poza tym zapobiegamy tworzeniu się fałdek na pod pachami i łopatkami.

Po co inwestować w inwazyjne zabiegi chirurgii kosmetycznej skoro niższym kosztem można uzyskać ten sam efekt? Niech wyboru dokona sama każda z was.

Artykuł powstał we współpracy ze stroje kąpielowe Biustyna.pl

1 komentarz
  1. Magda pisze:

    Nie dość, że mamy wiele rozmiarów, to jeszcze nasz obwód pod biustem może się zmieniać w zależności czy oddychamy płucami czy przeponą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Piękny biust bez skalpela

Artykuł przeczytasz w: 2 min
1