Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak otworzyć własny klub fitness?

klub fitness

Ruch to zdrowie! To powiedzenie od lat nie przestaje być aktualne – sport poprawia kondycję ciała, dodaje energii, poprawia samopoczucie i reguluje pracę hormonów. Dzięki pracy mięśni możemy poradzić sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami: coraz więcej Polaków uprawia różne sporty, i to nie tylko w ramach postanowień noworocznych. Z myślą o nich powstają kolejne siłownie i kluby fitness – jak je otworzyć i jakie sprzęty koniecznie muszą się w nich znaleźć?

Dlaczego warto uprawiać sport?

Spalanie kalorii, modelowanie sylwetki, poprawianie kondycji i samopoczucia. Sport jest wspaniałym sposobem nie tylko na uzyskanie pięknego ciała, ale i zadbanie o dobre samopoczucie. Na siłownię zapisują się nie tylko ci, którzy pragną zrzucić kilka nadmiernych kilogramów, ale także osoby, dla których ruch stał się nieodłącznym elementem rozkładu dnia. Na zajęcia fitness przychodzą wszyscy: młodsi, starsi, kobiety i mężczyźni, a nawet kilkuletnie dzieci – wszyscy wiedzą, że o dobrą kondycję warto troszczyć się już od małego. Specjalnie przygotowane i dobrane zajęcia są świetnym sposobem na wzmacnianie ciała, hartowanie sportowego ducha oraz dostarczenie sobie endorfin na cały dzień! Jedni wybierają relaksującą jogę, inni zaś pobudzający step, aerobic lub taneczną zumbę. Inni zaś z chęcią zapisują się na te bardziej siłowe – crossfit, tabata, trening funkcjonalny lub obwodowy pomagają nie tylko wyrzeźbić piękną sylwetkę, ale i poprawić koordynację i porządnie spalić tłuszcz!

Sprzęt do klubu fitness – jaki wybrać?

Dziś klub fitness jest nieodłącznym elementem każdego osiedla. Wielką popularnością cieszą się zarówno wielkie, sieciowe centra sportowe, jak i mniejsze, bardziej kameralne siłownie czy kluby. Bez względu na to, jak duży obiekt chce się otworzyć, każdy z nich wymaga sporo pracy – z takim rodzajem działalności gospodarczej związanych jest wiele formalności oraz konieczność spełnienia wielu wymagań techniczno – sanitarnych.

Jakie sprzęty do ćwiczeń powinny znaleźć się w każdym klubie fitness – zapytaliśmy dystrybutora sprzętu fitness Sport Transfer. „Przede wszystkim bieżnie magnetyczne, stacjonarne rowery, orbitreki, stepy z możliwością regulowania wysokości oraz . Przydadzą się również hantle, kettlebelle czy talerze – to coś dla tych, którzy chcieliby rozbudować masę mięśniową. A dla miłośników spokojniejszych ćwiczeń doskonale sprawdzą się dmuchane piłki gimnastyczne lub maty do jogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak otworzyć własny klub fitness?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0