Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Odzież treningowa – czyli w co musi wyposażyć się każda aktywna osoba?

mięśnie brzucha

Mówi się, że uprawianie sportu nie wymaga od nas praktycznie niczego oprócz silnej woli, systematyczności i chęci. I jest to w dużej części prawda, gdyż to głównie od naszej „głowy” zależeć będzie, czy wybierzemy się do ośrodka sportowego, włączymy trening wideo, czy ubierzemy buty i wyjdziemy biegać. Jednak każdy, kto już zdecydował się na rozpoczęcie swojej aktywnej drogi wie doskonale, że posiadanie odpowiedniego do działania sprzętu nie tylko uprzyjemnia nam uprawianie sportu, ale także zabezpiecza przed przeziębieniami, czy nawet kontuzjami.

W tym tekście będziemy mówić właśnie o tym, w jakie gadżety powinien wyposażyć się każdy nawet początkujący sportowiec. Sprawdźcie, czy macie już wszystkie niezbędne elementy!

Podstawą są buty

Bez dobrych butów przeznaczonych do uprawianej przez nas dyscypliny możemy narazić się – dość szybko – na kontuzje. Na wszelkiego rodzaju urazy szczególnie narażone są osoby, które rozpoczynają aktywność fizyczną po długiej przerwie lub nigdy nie uprawiały żadnego sportu, dlatego tak ważne jest, aby jeszcze zanim zaczniemy działać wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Dzięki temu unikniemy zniechęcenia, a także przestojów spowodowanych nadmiernym obciążeniem mięśni i ścięgien. Na dobre obuwie sportowe powinny zwrócić uwagę szczególnie osoby, które mają zamiar zacząć biegać. Niezależnie od tego, czy kolejne kilometry będziemy pokonywać na bieżni, w lesie, czy ulicy, nasze stopy są tak samo narażone na potencjalne urazy. Kupując buty zastanówmy się w jakim terenie będziemy biegać najczęściej i dobierzmy takie, które będą najlepsze do naszych potrzeb.

Spodnie

Spodnie to kolejny niezbędnik każdej osoby, która rozpoczyna przygodę ze sportem. O ile koszulki i inne gadżety mogą być dla nas już dodatkiem, to bez dobrej jakości dolnej odzieży treningowej znacznie trudniej będzie nam sobie poradzić. Odzież treningowa przeznaczona na dolną partię ciała do różnych dyscyplin nieco różni się od siebie. Na siłownię możemy zdecydować się na spodnie z cieńszego materiału. Znacznie lepiej sprawdzą się te przylegające do naszego ciała, gdyż dzięki temu łatwiej będzie nam panować nad ciężarem i widzieć to, czy nasza sylwetka wygląda prawidłowo. W przypadku, gdy trenujemy na wolnym powietrzu warto jest zainwestować w dwa rodzaje spodni – na chłodniejsze miesiące i cieplejsze. Kwestia tego, czy wybierzemy do biegania spodnie luźne, czy przylegające do ciała jest już rzeczą indywidualną. Oczywiście jeśli biegamy interwały, sprinty, czy też prowadzimy innego rodzaju trening szybkościowy, to znacznie łatwiej będzie nam się poruszać w spodniach typu legginsy. Jeśli jednak wybieramy się na delikatne wybiegania, to spokojnie możemy pozwolić sobie na luźniejsze, dresowe spodnie. Luźne spodenki będą również idealne do gry w piłkę.

Koszulki treningowe

Koszulki treningowe w znaczny sposób mogą ułatwić i uprzyjemnić nam trening. Przeznaczone do aktywności fizycznej ubrania na górną część ciała wyprodukowane są ze specjalnych materiałów odprowadzających wilgoć na zewnątrz i zapewniając swobodne oddychanie skóry. Jeśli macie dość biegania w przepoconej bawełnie, to zainwestujcie w koszulki treningowe. Dzięki temu znacznie podwyższycie bezpieczeństwo wykonywanego treningu – unikniecie chorób – i po prostu sprawicie, że będzie ćwiczyło się Wam przyjemniej.

Bluza sportowa

Bluza sportowa jest gadżetem, który przyda się Wam nie tylko w chłodnych miesiącach. Jest ona nieoceniona również latem i wiosną, gdy temperatury przekraczają 20 kresek i wydaje nam się, że nic nie jest w stanie już nas „złapać”. To złudne przekonanie może doprowadzić nie tylko do przeziębień w środku sezonu letniego, ale również nieprzyjemnych kontuzji – zwłaszcza, gdy słonecznej pogodzie towarzyszy „przyjemny” zefirek.

Wymienione wyżej 4 artykuły, to absolutny niezbędnik każdego ćwiczącego. W odzież treningową dla osób ćwiczących siłowo, biegaczy, grających w piłkę nożną, możecie zaopatrzyć się w sklepie allsports.pl, gdzie znajdziecie również wiele artykułów idealnych nie tylko na wyjście na trening, ale i na co dzień.

1 komentarz
  1. Elis pisze:

    Na siłownię mam prosty zestaw: zwykła koszulka, legginsy cunazone i litrowy bidon z wodą. Stawiam w pierwszej kolejności na wygodę, a dopiero potem na wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odzież treningowa – czyli w co musi wyposażyć się każda aktywna osoba?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1