Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Odchudzanie przy codziennych czynnościach

odchudzanie sprzątając

Jak często zdarza Wam się narzekać na niedoskonałości swojej figury? Czy wypróbowaliście już wszystkie możliwe diety cud, które nie przyniosły zamierzonego efektu, a do ćwiczeń brakuje Wam motywacji? Od dziś nie musicie się tym zadręczać! Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy nasz najnowszy artykuł, w którym zamieściliśmy kilka cennych porad dotyczących utraty zbędnych kilogramów bez stosowania wyniszczających diet czy katorżniczych treningów na siłowni.

Redukcja kalorii bez wychodzenia z domu

Może tego nie wiecie, ale nawet najprostsze czynności sprawiają, że tracimy na wadze. Jeśli masz do napisania kilka zaległych listów, to odpisz na nie ręcznie, ponieważ godzina spędzona nad kartką papieru sprawi, że zgubisz około 90 kalorii.

Od dziś możecie przestać uciekać przed uporządkowaniem starych dokumentów, bowiem godzina segregowania „domowych archiwów” pozbawi Cię nie tylko cierpliwości, ale również 200 zbędnych kalorii. Mamy też doskonałą wiadomość dla wszystkich pań przesadnie dbających o wygląd – jednorazowe poprawienie makijażu kosztuje nasz organizm nawet 30 kalorii!

Sprzątaj i chudnij!

Jeśli chcecie stracić kilka zbędnych kilogramów nie ruszając się z domu, to polecamy skupić się na wykonywaniu podstawowych prac domowych. I tak godzina zamiatania pozwala stracić setkę kalorii.

Natomiast półgodzinna sesja z odkurzaczem w dłoni pozbawi nas kolejnych 150 kalorii, a sześćdziesiąt minut ścierania kurzy zaowocuje utratą 120 kalorii. Jednak największą ich ilość spalimy podczas wykonywania najżmudniejszych prac domowych, takich jak mycie czy polerowanie podłogi. Godzina intensywnej współpracy z mopem pozwala spalić około 250 kalorii, a dwa razy tyle spalimy podczas jej polerowania. Jeśli zależy Ci na zachowaniu formy, to radzimy zgłosić się na ochotnika przed świątecznym (i nie tylko) trzepaniem dywanów, godzina znęcania się nad „persem”, pozwoli Wam zgubić dodatkowe 260 kalorii.

Zakupy dobre na odchudzanie

Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich zakupoholików, którym ciężko zmobilizować się do uprawiania jakichkolwiek sportów. Moi mili, okazuje się, że godzina buszowania po supermarkecie pozbawi nas aż 300 kalorii! Po udanych łowach warto jednak coś przekąsić. Oczywiście, szczerze odradzamy Wam wizytę w najbliższym fast foodzie, ponieważ przygotowując domowy posiłek, macie szansę stracić ponad setkę kalorii.

Spalaj kalorie w sypialni

Całe szczęście, że zbędne kalorie możemy spalać także w dużo przyjemniejszy sposób. I tak godzina wypełniona serią namiętnych pocałunków, to o 150 kalorii mniej. Sześćdziesiąt minut intymnego zbliżenia spowoduje, że stracimy ich nawet 800! Opieka nad kilkumiesięcznym dzieckiem pozwala zredukować bilans kaloryczny o kolejne 200 kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie przy codziennych czynnościach

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0