Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Odchudzanie dzięki jagodom Acai

jagody acai

Jagody Acai są stosowane na całym świecie jako naturalny suplement diety. Zostały odkryte przez amerykańskich naukowców, którzy pracowali nad swoim odkryciem prawie 2 lata. Po dużej ilości wykonanych badań, doświadczeń oraz analiz, udowodnili, iż owoce acai bardzo pozytywnie wpływają na zredukowanie tkanki tłuszczowej .

Właściwości jagód acai

Jagody Acai posiadają wszystko czego domaga się od nas nasz organizm, aby dobrze i zdrowo funkcjonować. W skład tych owoców wchodzą bardzo duże ilości witamin, minerałów oraz ogromne pokłady przeciwutleniaczy itp. Smakowo jagody acai możemy porównać do czekolady, wina oraz winogron. Wspaniały smak.

Przeprowadzono szereg badań, w których udowodniono iż stosowanie jagód acai wspomagają odchudzanie, a oprócz tego poprawia wygląd skóry, paznokci i włosów. Nasza skóra odzyska blask i koloryt, a nasz organizm poczuje się młodziej, pełen wigoru i przede wszystkim zdrowiej. Dlaczego te jagody są, aż tak dobre i zdrowe ? Taka mała „kuleczka”, a ma w sobie aż tyle „życia” ? Są to najczęściej zadawane sobie pytania. Jednym z głównych atrybutów owoców acai są działania przeciw utleniające. Dzięki temu znalazły się na światowej liście ORAC ( ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity ). Jest to lista produktów spożywczych, która posiada duże ilości roślinnych przeciwutleniaczy. Stosując jagody acai mamy mniejszą prawdopodobność zachorowań na nowotwór, gdyż antyoksydanty zawarte w acai hamują rozwój komórek rakowych. Drugą ważną i bardzo dobrą wiadomością dla kobiet jak i mężczyzn jest informacja, iż przeciwutleniacze opóźniają proces starzenia się oraz redukują zmarszczki.

Jagody Acai – odchudzanie

Kolejną bardzo ważną kwestią, być może nawet najważniejszą jest odchudzanie. Obecnie mamy przed sobą jeszcze dwa bądź trzy miesiąc, aby zachwycić wszystkich naszą sylwetką, nad którą wcale dużo nie musimy pracować. Wystarczy codziennie brać jedną kapsułkę w możliwie podobnych porach i popić dużą ilością wody. Gdy do tego dodamy przynajmniej raz w tygodniu wyjście na siłownię, bądź dłuższy spacer, dietę wcale nie rygorystyczną to efekt mamy murowany. Najwięcej owoców acai oraz witamin i wspomagaczy zapewniają nam kapsułki. Jagody te posiadają dużą ilość błonnika, który odpowiada i wspomaga przemianę materii oraz ułatwia proces trawienia. Dzięki temu odczuwamy długotrwałe uczucie sytości. Nie podjadamy, więc zachowanie wagi nie będzie dla nas problemem.

Owoce acai oprócz redukcji tkanki tłuszczowej, dodatkowo oczyszczają i odtruwają nasz organizm z toksyn, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować z naszego codziennego życia np. wdychamy spaliny, spozywamy dużo konserwantów, barwników itp. Zażywając jagody acai codziennie zapewniamy sobie utratę nadprogramowych kilogramów, a dodatkowo zadbamy o nasz organizm od wewnątrz. Będziemy czuć się młodziej, zdrowo wyglądać oraz mieć dużo energii.
Główne i najważniejsze zalety jagód acai:

 • Zmniejszają apetyt
 • Eliminują chęć podjadania
 • Brak efektu jojo ( nawet po odstawieniu tabletek )
 • Przyspieszają przemianę materii i metabolizm
 • Wspomagają trawienie
 • Oczyszczają i odtruwają organizm
 • Obniżają wystąpienie chorób nowotworowych
 • Wygładzają cerę
 • Poprawiają kondycję włosów i paznokci
 • Chronią przed zmarszczkami, a ponadto spowalniają proces starzenia
 • Poprawiają wzrok
 • Usprawniają funkcjonowanie mózgu
 • Obniżają zły cholesterol i utrzymują w normie dobry cholesterol
 • Poprawiają wzrok
 • Poprawiają funkcje seksualne
 • Zwiększają wydajność witalność organizmu

Wyżej wymieniony owoc posiada niezwykle dużo substancji aktywnych, które wpływają rewelacyjnie na nasz metabolizm i przemianę materii. A to jest przecież najistotniejsze w walce z nadwagą. Jagody zostały odkryte stosunkowo nie dawno, jednakże dla mieszkańców Brazylii są znane od bardzo dawna i są jednym z głównych składników ich codziennej diety. Z wyglądu bardzo przypominają nasze rodzime jagody, jednak są większe i substancje w nich zawarte przewyższają prawie dwudziestokrotnie nasze owoce.

Jagody acai w postaci naturalnej spożywają wyłącznie mieszkańcy Brazylii, gdyż transport ich nie jest możliwy. W innych krajach jak i w Polsce owoce acai dostępne są pod trzema postaciami:

 • Sproszkowane
 • Kapsułki
 • Sok

Największe stężenie wyciągu z owoców posiadają tabletki. Spożywając jedną kapsułkę dziennie zauważymy już efekty po paru dniach. Gdy do tego jeszcze będziemy przestrzegać diety, wcale nie rygorystycznej i przynajmniej raz w tygodniu wybierzemy się na siłownię, bądź dłuższy spacer, to efekty mamy murowane. Ponadto zauważymy również szereg innych zmian w naszym organizmie. Poprawi nam się kondycja włosów, paznokci oraz koloryt skóry. Dodatkowym atutem spożywania tabletek z jagód acai jest wzrost energii. Niektóre suplementy diety mogą powodować u nas ociężałość, senność oraz złe samopoczucie. Zażywając owoce acai żadne z wyżej wymienionych dolegliwości nie odczujemy.

Jagody acai to najlepszy sposób na odzyskanie figury np. z przed ciąży. Zażywamy jedną kapsułkę dziennie najlepiej 15 minut przed posiłkiem, obficie popijając wodą. Stosować w miarę możliwości o podobnych porach. Dzięki nim nie będziemy mieć ochoty na podjadanie, ponieważ te tabletki będą hamować nam łaknienie. Przemiana materii pełni bardzo ważny proces w odchudzaniu. Jej brak, bądź też spowolnienie powoduje, iż nasze odchudzanie stoi w miejscu. Regularne przyjmowanie tabletek pomoże nam utrzymać i kontrolować wagę. Dzięki temu nie uzyskamy efektu jojo. Nawet gdy przestaniemy stosować jagody nie powrócimy do starej wagi. Będziemy zawsze skoncentrowani, nigdy ospali. Nasz organizm będzie miał dużo wigoru, dzięki czemu wszystkie prace w domu bądź w pracy będziemy mogli wykonać z pełną dawką energii.

Podsumowując, uważamy iż jagody acai są najlepszymi i co najważniejsze naturalnymi suplementami diety. Nie ma tutaj żadnej chemii. W jednej kapsułce znajdują się m.in. jagody acai, pieprz Cayenne, zielona kawa i aminokwasy. Jednym słowem możemy określić je jako bomba odżywcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odchudzanie dzięki jagodom Acai

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0