Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Odblaski – doskonały przyjaciel na każdy trening!

fitness

Aktywny tryb życia oznacza dużo czasu spędzonego na dworze. Idealny trening to dla wielu taki, który odbywa się jak najdalej od wielkomiejskiego zgiełku. Wychodząc poza ścisłe centrum miasta musimy jednak pamiętać też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – chociażby dbając o naszą widoczność na drodze!

Odblaski dla Ciebie, dziecka i zwierzaka!

Sport to siła, sprawność, wytrzymałość, umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami i łamania granic. Jak z tą wizją połączyć odblaski – kojarzące się z dziecięcym tornistrem czy rowerem?

Wszystko jest kwestią rozsądku, świadomości i… wyciągania wniosków. Nie da się bowiem dyskutować z faktem, że odblaski ułatwiają zauważenie pieszego podczas mgły, wieczorem czy w nocy. Szybsze dostrzeżenie pieszego przekłada się z kolei na większą szansę na spokojną i właściwą reakcję kierowcy, co gwarantuje bezpieczeństwo nam i innym przebywającym z nami osobom. Zakładanie odblasków nie powinno więc być niczym szczególnym, a raczej normalnością. Warto przy tym pamiętać, by wyposażać w gadżety odblaskowe nie tylko siebie, ale też bliskich, znajomych czy nawet zwierzaki! Im bowiem więcej elementów odbijających światło w grupie, tym większa szansa na to, że kierowca pojazdu szybciej nas dostrzeże.

Kiedy warto, a kiedy trzeba korzystać z odblasków

Czy jednak odblaski lub LED-owe światełka zawsze trzeba mieć na sobie? Kiedy ma to sens, a kiedy nie i czy za brak odblasków można otrzymać mandat? O pomoc w odpowiedzi na te pytania poprosiliśmy specjalistę z firmy platformaodblaskowa.pl.

Odblaski przydają się w zasadzie w dwóch sytuacjach: w warunkach ograniczonej widoczności w dzień oraz w nocy. W teorii więc noszenie ich poza tymi okresami nie jest konieczne. Praktyka jest jednak dużo bardziej skomplikowana, gdyż bardzo często nie wiemy, czy zdążymy do domu przed zmrokiem albo też czy nagłe pogorszenie się warunków pogodowych nie zastanie nas w terenie. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest posiadanie zawsze pod ręką chociażby odblaskowej opaski, która zapewni minimum bezpieczeństwa. Osobną kwestią są oczywiście przepisy prawa, które nakazują pieszym poruszającym się nocą po drogach poza terenem zabudowanym noszenie odblasków. Za niezastosowanie się do tego obowiązku grozi nam mandat w wysokości stu złotych.

Jakie odblaski wybrać, by nie przeszkadzały w treningach?

Odblaski są więc bezwzględnie potrzebne każdej aktywnej osobie. Warto w tym miejscu zauważyć, że często nawet w mieście nie jest na tyle jasno, by móc z czystym sumieniem z nich zrezygnować. Ale jakie rozwiązania wybrać, by nie przeszkadzały w treningach?

Dobór dobrych odblasków pod konkretny trening to bardzo ważna sprawa – jest bowiem gwarancją naszej wygody i bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że gadżet tego typu jedynie odbija światło – musi być więc w widocznym miejscu. Dlatego w przypadku biegaczy polecamy samozaciskające się opaski na łydki. Będą one dobrze przylegać do nóg, dzięki czemu nie trzeba ich regulować i, co ważne, są w idealnym miejscu z punktu widzenia widoczności. Reflektory samochodowe są bowiem skierowane w dół, przez co stopy i nogi biegacza zostaną oświetlone jako pierwsze – dodaje specjalista z firmy platformaodblaskowa.pl.

Z kolei dla rowerzystów idealnym rozwiązaniem będzie np. umieszczona z tyłu odblaskowa saszetka, które oprócz poprawy widoczności pozwoli także na zabranie ze sobą takich drobiazgów jak klucze czy dokumenty. Nie sprawdzą się tu natomiast różnego rodzaju zawieszki, które w trakcie każdej aktywności będą się nieprzyjemnie kołysać.

Jeśli wybieramy się na wieczorny trening lub spacer, warto zaopatrzyć się w gadżety odblaskowe. Dobrze dobrane odblaski nie będą przeszkadzać nam w treningu – a mogą przyczynić się do uratowania naszego zdrowia i życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Odblaski – doskonały przyjaciel na każdy trening!

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0