Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Nawyki, które pozwolą Ci schudnąć bez wyrzeczeń

odchudzanie

Krótkotrwałe diety nie gwarantują stałej utraty wagi, co najwyżej znienawidzone jo-jo. Podejmując wyzwanie zmierzenia się z nadwagą, trzeba przygotować się na długotrwały proces. Czasami zmiana niektórych nawyków przybliża do celu i znacznie ułatwia osiągnięcie go. Oto kilka zdrowych nawyków, które warto zastosować w walce z nadwagą:

Redukcja spożywania kwasów trans – znajdują się w słodyczach i przekąskach (chipsy, paluszki, pączki, czekolada), a także wypiekach cukierniczych z masowej produkcji. Przyczyniają się one do spadku odporności, problemów układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, niepłodności oraz nadwagi.

Skreślenie z menu syropu glukozowo-fruktozowego – znajduje się on w słodzonych napojach, sklepowych sokach, żelkach, smakowych jogurtach. Cukier dostarczany w formie płynnej jest wielokrotnie szybciej przyswajany przez tkanki i przy braku odpowiedniego wydatku energetycznego jest on odkładany w formie tkanki tłuszczowej. Lepszą alternatywą są samodzielnie wykonane koktajle ze świeżych owoców i warzyw, które zawierają błonnik i skrobię oporną, co razem optymalizuje poziom cukru w organizmie.

Regularne picie dostatecznej ilości wody – najmniej 2 litry dziennie. Woda jest niezbędna do wypłukiwania produktów przemiany materii, uzupełnienia płynów po nocy, na pobudzenie trawienia, aktywację mózgu do nauki i koncentracji, zapewnia lepszą wydajność treningową i regenerację w nocy.

Zwiększenie dziennego spalania kalorii – sukces w zrzuceniu nadwagi zależy w 75% od odżywiania a w 25% od aktywności fizycznej. W całym procesie najistotniejszy jest minusowy bilans energetyczny. W tym celu konieczny jest regularny ruch. Spośród indywidualnych lub zespołowych dyscyplin sportu na pewno każdy znajdzie taką, którą będzie uprawiać regularnie i z przyjemnością.

Suplementy wspierające odchudzanie – proces efektywnej utraty wagi wymaga czasu, ale są sytuacje, gdy konieczne jest szybkie odchudzanie. Można wtedy sięgnąć po naturalne tabletki na odchudzanie, które zawierają wyciągi z roślin o właściwościach odchudzających, np. zioła, zieloną herbatę, babkę śródziemnomorską, guaranę.

Przykładem tego rodzaju preparatu jest 90-dniowa kuracja Nature Essence Perfect Body Therapy, który zyskał ogromną popularność w Szwajcarii, a obecnie zaczyna podbijać również polski rynek. To wszystko za sprawą swego naturalnego składu oraz skuteczności potwierdzonej opiniami klientów.

Stosowanie w życiu codziennym tych pięciu nawyków pozwoli kontrolować wagę ciała bez wyrzeczeń, bez ciężkich treningów czy restrykcyjnych diet. Aby cieszyć się długotrwałym efektem odchudzania wystarczy odrobina samodyscypliny i nastawienie na cel, a smukła sylwetka będzie naszym atutem na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nawyki, które pozwolą Ci schudnąć bez wyrzeczeń

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0