Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Naturalny efekt pełnych ust – powiększanie kwasem hialuronowym

usta

Kształtne, duże usta są zmysłowe i uwodzicielskie – uchodzą za kwintesencję kobiecości. Seksowna czerwień warg stała się wizytówką nie tylko Marilyn Monroe, ale także wielu współczesnych rozpoznawalnych postaci ze świata showbiznesu: Angeliny Jolie, Liv Tyler, Julii Roberts, Moniki Bellucci. Wydawałoby się, że pełne usta można zawdzięczać jedynie naturze. Przeczy temu jednak współczesna medycyna estetyczna, która potrafi wiele zdziałać dzięki… kwasowi hialuronowemu!

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który w znacznych ilościach występuje w ludzkim organizmie i jest odpowiedzialny m.in. za objętość oraz intensywną barwę warg utrzymującą się dzięki odpowiedniemu nawilżeniu. Ma zdolność do wiązania wody, dlatego póki występuje w tkankach, pozostają one elastyczne i maksymalnie wypełnione. Wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa – wokół ust i oczu widać to najszybciej. Dzięki naturalnym wypełniaczom na bazie tego organicznego związku można szybko uzupełnić niedobory i przez wiele miesięcy cieszyć się pełnymi ustami, które wyglądają nie tylko na większe, ale też na bardziej odżywione.

Wprowadzanie kwasu hialuronowego w usta za pomocą strzykawki to zabieg znacznie mniej inwazyjny niż plastyka warg. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani nie wiąże się z długim okresem rekonwalescencji – efekt widać od razu, a lekkie obrzmienia i zaczerwienienia ustępują po kilku dniach. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że takie ostrzykiwanie jest propozycją dla kobiet, które oczekują subtelnej zmiany. Pomoże wypełnić zmarszczki, lekko dodać objętości wąskim wargom i zniwelować delikatną asymetrię. Jeśli jednak usta są źródłem kompleksów ze względu na nietypowy kształt, trzeba się uciekać do metod operacyjnych.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Aby przystąpić do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, na 5 dni przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej należy odstawić leki rozrzedzające krew, niesteroidowe leki przeciwzapalne i wszelkie ziołowe preparaty. Zalecenia minimalizujące ryzyko jakichkolwiek reakcji niepożądanych i przeciwwskazania do zabiegu można znaleźć na stronach internetowych profesjonalnych placówek, takich jak gabinet medycyny estetycznej Aesthetic, gdzie powiększanie ust kwasem hialuronowym – zgodnie z zasadami bezpieczeństwa – wykonują tylko doświadczeni medycy.

Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim należy powstrzymać się od korzystania z sauny oraz uprawiania sportów wymagających dużego wysiłku fizycznego. Zanim lekarz rozpocznie ostrzykiwanie ust, nakłada na nie krem znieczulający lub wykorzystuje znieczulenie dentystyczne. Kiedy preparat zaczyna działać, wprowadza kwas hialuronowy w minimalnych ilościach, ale dość głęboko, by mógł dotrzeć aż do skóry właściwej. Następnie rozmasowuje usta, przez co nadaje im pożądany kształt. Cała procedura trwa zaledwie 30 minut i kosztuje od 650 do 1000 zł (w zależności od rodzaju preparatu i pojemności ampułki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Naturalny efekt pełnych ust – powiększanie kwasem hialuronowym

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0