Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Naturalne odchudzanie

odchudzanie naturalne

Nadwaga – coraz bardziej powszechny problem Polaków. Jak skutecznie i naturalnie pozbyć się zbędnych kilogramów i zwalczyć o własne zdrowie?

Według badań CBOS ponad połowa Polaków ma nadwagę – te liczby to nie są już „tylko” statystyki, ale coraz bardziej przerażający fakt. Oznacza to, że nasi bliscy – mąż czy żona, dziecko lub rodzic potencjalnie ma nadwagę. 51% to szanse „pół na pół”, że nadwagę mamy my sami! Niestety siedzący tryb życia, niewłaściwe nawyki żywieniowe i przetworzona żywność to główni winowajcy nadmiernych kilogramów. Co gorsze, prognozy są alarmujące – osób z nadwagą i otyłych będzie stale przybywać! Rynek dietetyczny proponuje coraz więcej produktów typu low fat, poradnie dietetyczne otwierają swoje gabinety w coraz mniejszych miastach, a portale oferujące diety online co miesiąc zliczają większe ilości wejść. Czy jest jakiś sposób, by skutecznie i naturalnie zwalczyć zbędne kilogramy?

EcoSlim – Twój partner z walce z nadwagą

Choć rynek zalewają coraz nowsze produkty o technologii rodem z NASA, które w magiczny sposób mają pomóc nam uporać się z nadwagą, powinniśmy być ostrożni. Sztuczne środki chemiczne niewiadomego pochodzenia mogą nam wręcz zaszkodzić! Producenci EcoSlim – nowego, przełomowego produktu w postaci smacznego napoju oferują zupełnie bezpieczny produkt na bazie roślin, który nie wpływa na układ sercowo-naczyniowy i nerwowy. Jego tajemnicą jest skład, oparty w 100% na produktach pochodzenia naturalnego, ale skomponowanych w taki sposób, by zapewnić synergiczne działanie poszczególnych składników. W ten sposób można szybko i bezpiecznie zrzucić zbędne kilogramy. Strona suplementu Eco Slim podaje, że osoby testujące produkt zrzucały 10-12 kilogramów miesięcznie, stosując produkt i wprowadzając rozsądną, zrównoważoną dietę.

Siła naturalnego składu

Producenci tysięcy preparatów na odchudzanie obiecują efekty, powołując się na zawartość rewolucyjnego składnika w swoim produkcie. Jednak EcoSlim nie składa obietnic bez pokrycia – suplement odznacza się na rynku unikatowym składem, zawierającym komplet najlepszych naturalnych składników aktywnych wspierających walkę ze zbędnymi kilogramami. Są one skomponowane w sposób zapewniający najwyższą skuteczność w usuwaniu złogów tłuszczu. Co więc takiego zawiera EcoSlim?

• Kofeina – jest alkaloidem, znanym przede wszystkim w właściwości pobudzających i dodających energii. Kawa jest chętnie wybieranym napojem, ponieważ poprawia sprawność myślenia i obniża zmęczenie psychiczne i fizyczne. Jednak dla efektów odchudzających istotne jest, że przyśpiesza metabolizm organizmu oraz pomaga spalać dodatkowe kalorie – poprzez działanie termogeniczne. Dodatkowo ma lekkie działanie odwadniające, co sprzyja usuwaniu nagromadzonych płynów.

• Chitozan – ta niepozorna substancja będąca budulcem pancerzy skorupiaków posiada prawdziwie wielką moc – wiąże komórki tłuszczowe w jelicie i ogranicza ich wchłanianie oraz pomaga wydalać je z organizmu. Nic dziwnego, że zyskała sobie przydomek blokera tłuszczu! Dzięki swoim właściwościom jest polecana nie tylko osobom odchudzającym się, ale też mającym problem z wysokim poziomem cholesterolu.

• L-karnityna – naturalnie występujący związek mający istotny wpływ na transport i metabolizm tłuszczów w naszym organizmie. To właśnie dzięki tej substancji są one zamieniane na energię, którą następnie możemy spalić wyniku aktywności fizycznej. Co ciekawe, l-karnityna jest polecana osobom uprawiającym sport, ponieważ obniża zmęczenie organizmu i poprawia jego wydolność – dlatego jest ona tak potrzebna osobom będącym na diecie, którym często brak energii i potrzebują wsparcia w trakcie treningów.

• Ekstrakt z guarany – uważana często za substytut kawy, guarana to nazwa krzewu pochodzącego z Ameryki Północnej o małych, czerwonych owocach.. Główną substancją aktywną jest guaranina, będąca porównywaną często do kawy. Rzeczywiście, do jej głównych właściwości należy stymulowanie układu nerwowego, a co za tym idzie poprawa samopoczucia, zwiększenie czujności i polepszenie procesu zapamiętywania oraz zwiększenie wytrzymałości fizycznej i jednocześnie przyśpieszenie termogenezy. Co ważne, działanie guarany jest bardziej długofalowe w porównaniu do działania kofeiny.

• Ekstrakt z morszczynu – ten niepozorny glon morski znany z lekcji biologii jest prawdziwym motorem napędowym naszego metabolizmu. Poza przyśpieszeniem przemiany materii pomaga usunąć z organizmu toksyny, wypłukuje metale ciężkie, a także pomaga a absorpcji wapnia i magnezu z pożywienia oraz uzupełnia niedobory jodu. Jest polecany jako składnik koktajli odchudzających, zwykle występuje w postaci sproszkowanej zielonej substancji.

• Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej – od stuleci znana w Indiach jako środek na problemy sercowe i substancja odchudzająca, zainteresowanie naukowców wzbudziła dopiero w latach 70. Wyodrębniona z niej substancja czynna, nazywana forskoliną, inicjuje procesy transportu tłuszczu do mięśni oraz spalania tłuszczu w organizmie, a także wzrost masy mięśniowej. Dodatkowo przyśpiesza proces metabolizmu oraz pobudza trzustkę do wydzielania insuliny. W 2014 roku została uznana za jedną z najlepszych substancji odchudzających.

• Kwas bursztynowy – w znaczny sposób wpływa na przyśpieszenie przemiany materii i spalania tłuszczu. Obniża także poziom cholesterolu w organizmie. Dodatkowo kwas bursztynowy jest uważany za środek odmładzający organizm. Co ważne, substancja nie ma właściwie żadnych przeciwwskazań, a jej działanie jest jednym z największych odkryć ostatnich lat.

Witaminy z grupy B – niedobory tych witamin wpływają na zahamowanie procesu odchudzania – kilka lat temu wśród gwiazd Hollywood były nawet modne zastrzyki z witaminą B12 na odchudzanie. Ma to swoje naukowe uzasadnienie: witaminy B biorą udział w przemianach cukrowo-tłuszczowo-białkowych, a ich niedobór może zahamować te przemiany. Niestety obecnie bardzo dużo osób boryka się z niedoborami tych witamin, spowodowane m.in. złym odżywianiem się. Warto również zwrócić uwagę, że osoby narażone na stres mają naturalnie obniżony poziom witamin z grupy B, głównie B6, natomiast osoby na dietach wegańskich i wegetariańskich powinny kontrolować poziom witaminy B12.

Nie ma cudownych diet, nie warto też stawiać na nieznane produkty chemiczne – jeśli zależy Ci na bezpiecznej i szybkiej walce z kilogramami, postaw na EcoSlim – suplement diety o jedynym tak bogatym składzie na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Naturalne odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 4 min
0