Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najskuteczniejsze ćwiczenia na odchudzanie

ćwiczenia na odchudzanie

„Mniej jeść, więcej się ruszać.” – to złota zasada odchudzania i najprostsza dieta na świecie. Jak się jednak okazuje, aby schudnąć zdrowo i skutecznie, należy się do tego nieco bardziej przyłożyć.

Wybór właściwej diety zależy od naszego stanu zdrowia, trybu życia, przewidzianych do zrzucenia kilogramów, czasu. Podobnie jest z ćwiczeniami. Uważa się, że wystarczy robić popularne brzuszki, aby kilogramy same znikały z wagi. Tymczasem jedno z drugim nie ma nic wspólnego – od samych brzuszków jeszcze nikt nie schudł i nie schudnie.

Ćwiczenia na odchudzanie

Musimy zrozumieć, od jakich ćwiczeń możemy faktycznie zgubić kilogramy, a od jakich wyrzeźbić sylwetkę. Brzuszki należą do ćwiczeń siłowych, które budują naszą muskulaturę, ale w bardzo niewielki sposób wpływają na utratę kalorii, ponieważ brakuje w nich intensywnego wysiłku pobudzającego. Owszem zbudujemy warstwę mięśniową, ale… pod tłuszczykiem.

Aby ćwiczenia przyczyniły się do drgnięcia wagi w dół, absolutnie niezbędne są ćwiczenia aerobowe i kardio. Są to ćwiczenia przyspieszające tętno, a puls serca jest kluczową sprawą w zrzuceniu wagi. Do idealnych ćwiczeń kardio należą bieganie, jazda na rowerze, pływanie, tenis, pływanie, fitness, wspinaczka, jazda na nartach.

Ćwiczenia na odchudzanie – jak wykonywać?

Ćwiczenia powinno się wykonywać co najmniej przez 30 minut, z każdym treningiem wydłużając ten czas. Powinno się również różnicować ćwiczenia. Najlepiej ćwiczyć, będąc na czczo, wtedy organizm spala najwięcej kalorii i przede wszystkim tłuszczu.  Ćwiczenie po jedzeniu nie ma większego sensu, ponieważ spalamy wtedy tylko to, co zjedliśmy. Przed treningiem koniecznie należy wykonać rozgrzewkę, a w trakcie pić dużo wody mineralnej.

Przykładowe wartości spalanych kalorii (dla 30 min. wysiłku):

  • bieganie: 300
  • jazda na rowerze: 250-500
  • tenis: 400
  • pływanie: 400
  • wspinaczka: 380

Urozmaicajmy sobie treningi, słuchając muzyki, chodząc na siłownię czy basen z koleżanką, biegając różnymi trasami w parku. Niech ćwiczenia kojarzą nam się z przyjemnością, a nawet nie zauważymy, kiedy kilogramy same zaczną znikać!

1 komentarz
  1. Kamila Cynowska pisze:

    Witam, mam pytanie czy ćwiczenia kardio takie jakie podobno bardzo szybko przyspieszają metabolizm są zdrowe – na przykład takie open-youweb.com/cwiczenia-cardio-spalanie-tkanki-tluszczowej czy to nie zaszkodzi w czymś dla zdrowia? Bardzo proszę o Waszą fachową odpowiedź czy warto także tak ćwiczyć? Bo już słyszałam o nich podzielona zdania i sama nie wiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najskuteczniejsze ćwiczenia na odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 1 min
1