Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najpopularniejsze urządzenia do fitnessu

fitness

Ćwiczenia fizyczne są obecnie bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na indywidualne lub grupowe zajęcia w klubie fitness. Uprawianie sportu nie tylko poprawia kondycję i pomaga osiągnąć lepszą sylwetkę, ale również przyczynia się do poprawy samopoczucia. Niektóre osoby rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem w profesjonalnym klubie, a po pewnym czasie kontynuują ćwiczenia w domu. Dlatego urządzenia do treningów stały się bardzo popularnymi produktami w sklepach sportowych.

Maszyny do ćwiczenia nóg

  • stepper – jest to niewielkie urządzenie na którym można ćwiczyć niemal w każdym miejscu. Trening nie wymaga szczególnych przygotowań, wystarczy kilku minutowa rozgrzewka. Maszyna jest polecana przede wszystkim osobom, którym zależy na pięknych, jędrnych pośladkach, smukłych udach i łydkach. Ćwiczenia na stepperze poprawiają kondycję i wzmacniają mięście, jest to połączenie treningu siłowego i cardio.
  • orbitrek – jest to maszyna, dzięki której można spalić zbędny tłuszcz i poprawić kondycję. Sesja treningowa powinna trwać minimum 30 minut i odbywać się regularnie 3-4 razy w tygodniu. Z urządzenia mogą korzystać osoby w każdym wieku, parametry ustawia się według własnych preferencji, więc nie zależnie od stopnia sprawności fizycznej, na orbitreku może ćwiczyć każdy.

Maszyny do ćwiczenia brzucha

Bardzo niepozornym urządzeniem, ale za to niezwykle przydatnym jest ab roller czyli kółko do ćwiczeń mięśni brzucha.  Z jego pomocą można wykonywać różne rodzaje ćwiczeń np. w pozycji stojącej, klęku i deski. Jest to doskonałe urozmaicenie dotychczasowego treningu. Urządzenie najbardziej poleca się osobom, które już pracowały nad mięśniami brzucha i np. bez problemu wykonują  kilka serii brzuszków.

Mata i ciężarki

Podczas domowego treningu doskonale sprawdza się mata do ćwiczeń oraz niewielkie akcesoria jak np. ciężarki. Obecnie wielu trenerów udostępnia ćwiczenia na You Tube, które z powodzeniem można wykonywać samemu. Niezbędne urządzenia dostępne są w Internecie np. na: importmania.pl. Decydując się na aktywność fizyczną można skorzystać z zajęć w klubie fitness, siłowni, albo przeprowadzać treningi w domu. Jedyne co jest niezbędne to motywacja i chęć do ćwiczeń oraz wygodny strój sportowy, który nie będzie krępował ruchów. Warto postawić na aktywność fizyczną, bo wpływa ona zarówno na poprawę wyglądu ciała, jak i stanu ducha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze urządzenia do fitnessu

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0