Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najmodniejsze treningi w fitness klubie

trening

Obecnie najskuteczniejszy i najmodniejszy trening nie wymaga już tylko trenera personalnego. Aby sprostać najnowszym trendom na siłowni warto zapoznać się z jej ofertą, a następnie wybrać jak najbardziej różnorodne ćwiczenia z użyciem przeróżnych akcesoriów. Wśród często wykorzystywanych urządzeń znalazły się skakanki, piłki do ćwiczeń, gumy do rozciągania, ekspandery oraz szalenie popularne – kółko do ćwiczeń.

Zdaniem wielu gwiazd kina joga i jogging wyszły już z mody. Natomiast obecnie niezwykle popularne jest intensywne i ostre pedałowanie na rowerku stacjonarnym. Wygląda on jak profesjonalna kolarka, a tzw. fixed gear, czyli napęd typu ostre koło zapewnia moc atrakcji. Do wzmożonego wysiłku motywuje także mocna muzyka, regularnie zwiększane tempo i dynamiczny finał. Dzięki temu można spalić nawet 700 kcal.

Zumba jest już znacznie mniej popularna niż kilka lat temu, a teraz triumfy popularności święci taniec brzucha promowany przez gwiazdy latynoamerykańskie. Rytmiczne ruchy miednicy wprawiają w drżenie brzuch i biodra, dzięki czemu rezultaty są zbliżone do działania pasa wibracyjnego. Taniec brzucha nie tylko pozwala utrzymać dobrą kondycję, ale również doskonale rzeźbi mięśnie brzucha, wysmukla biodra i pomaga zachować piękną sylwetkę.

Rozgrzewka przed ćwiczeniami siłowymi

Każdy trening wymaga rozgrzania mięśni, aby uniknąć kontuzji. W tym celu przydadzą się wielofunkcyjne bieżnie treningowe oraz taśmy oporowe i gumy. W ramach rozgrzewki warto skorzystać z hula hop – najlepiej w wersji z masażerem. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie pleców, brzucha, ud i ramion.

Trening interwałowy jest nieustannie modny, jednak podczas ćwiczeń należy odpowiednio zaplanować czas przeznaczony na rozgrzewkę, dynamiczny bieg oraz ćwiczenia siłowe z ciężarkami i sztangą. Podczas jednego treningu można spalić nawet 1000 kalorii.

Trening wśród gwiazd

Znana i popularna trenerka gwiazd, Kristin McGee, jest autorką nowego typu treningu. Trenerka połączyła power jogę, ćwiczenia z ciężarkami oraz pilates udowadniając, że różne formy aktywności fizycznej pięknie wysmuklają ciało i poprawiają kondycję fizyczną. Światowej klasy gwiazdy doceniają także balet i jogę urozmaicając je ćwiczeniami pilates i statycznym treningiem z ciężarkami.

Efektywne zajęcia fitness

Piloxing stanowi udane połączenie pilatesu i boksu. Trening ten wymaga krótkiej, dynamicznej rozgrzewki, podczas której można wykorzystać skakankę szybkościową, taśmy oporowe i ciężarki na nogi. Natomiast crossfit umożliwia jednoczesne użycie ciężarków i ciężarów, rytmiczne ćwiczenia, pompki i skoki oraz rozgrzewkę mięśnie nóg poprzez szybki bieg w miejscu. Paraletki do pompek wspomagają trening. Aerobox to z kolei fitness inspirowany sportami walki, który wyzwala pozytywną energię i uwalnia nas od złych emocji. Pozwala na ćwiczenie wytrzymałości i siły oraz szybkości. Podczas ćwiczeń bardzo ważna to precyzja ich wykonania.

W sklepie specialfitness.pl znajduje się pełna sprzętu i akcesoriów do ćwiczeń fitness oraz masażu i rozciągania mięśni Podczas relaksu warto skorzystać z poduszki do balansowania i masażu, a potem odpocząć na wygodnej macie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najmodniejsze treningi w fitness klubie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0