Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najlepsze metody leczenia stożka rogówki

rogówka

Na szczęście w dziedzinie okulistyki widać ogromny postęp. Bardzo precyzyjne, nowoczesne metody leczenia, pozwalają o wiele skuteczniej, ale też o wiele bezpieczniej wykonywać różne zabiegi, by były one bardziej efektywne i mniej narażały pacjentów na powikłania. Tak jest chociażby w leczeniu stożka rogówki.

Stożek rogówki to takie schorzenia, które polega na tym, że rogówka zmiana swój kształt. Mogą być różne przyczyny. Jedna z nich jest po prostu skłonność, uwarunkowania genetyczne danego pacjenta. Inne przyczyny to także skłonność do alergii.

Objawami mogą być pieczenie, swędzenie, łzawienie i tym podobne. To są często pierwsze objawy, które mogą być niepokojące. Wtedy trzeba zacząć leczenie. Obserwacja, regularne wizyty u okulisty, stosowanie doraźnych środków. Od tego się zaczyna.

Gdy są to dolegliwości bardziej zaawansowane, obserwuje się postęp tej choroby – trzeba zastosować skuteczniejsze metody leczenia stożka rogówki. Jedna z nich jest noszenie przez pacjenta specjalnie skonsultowanych soczewek. Mogą one za zadanie hamować rozwój tego schorzenia, by rogówka nie zamieniała nadal swojego kształtu, co jest wynikiem postępu choroby. Stosuje się także inne metody leczenia, takiej jak wszczepianie specjalnych pierścieni. Mają one za zadanie zahamować ten rozwój choroby. To już jest zabieg bardziej zaawansowany, daje jednak też bardzo dobre efekty. Dlatego tutaj tak naprawdę to, jakie zostanie wdrożone leczenie, zależy w dużej mierze od tego, na jakim stopniu zaawansowania jest choroba.Trzeba więc liczyć się z tym, ze nie u każdego pacjenta dana metodą da się zastosować. Może być też leczenie wyczekujące, obserwacja, zanim się podejmie bardziej radykalne działania, zmierzające do uporania się z tym problemem.

Problem ten może zdecydowanie pogarszać komfort życia, dlatego wdrażać można na pewnych etapach już skuteczniejsze i bardziej wymagające metody radzenia sobie z taką przypadłością. Na szczęście ten rozwój medycyny w tym zakresie jest naprawdę znaczny, więc pojawiają się nowe możliwości.

1 komentarz
  1. Andrzej pisze:

    Ja osobiście polecam zabieg laserem. Parę sekund i stożek rogówki to tylko przeszłość. Trochę się bałem laseru, ale Dr Michnowski z Białegostoku (który mnie prowadził – polecam), powiedział, że ryzyko jest minimalne, a korzyści – OGROMNE. I tak też się stało, uporałem się ze stożkiem dzięki laserowemu zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najlepsze metody leczenia stożka rogówki

Artykuł przeczytasz w: 1 min
1