Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najlepsza dieta na lato – 5 niezawodnych wskazówek zdrowego

sałatka w diecie kopanhaskiej

Jak zacząć się zdrowo odżywiać? To pytanie często zadają Ci, którzy pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe. Niektórych przeraża jednak nadmiar zasad i obostrzeń, które należy wprowadzić, aby zacząć zdrowo jeść. Czy rzeczywiście jest ich tak dużo? Czy zdrowe odżywianie wymaga tak wielu wyrzeczeń? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Zdrowe odżywianie jest zbudowane na mitach, które wokół niego obrosły. Nikt nie lubi częstych i gwałtownych rewolucji w swoim życiu, a zdrowe odżywianie jest właśnie zbudowane głównie na zmianach. Potrafią one skutecznie odstraszyć i zniechęcić. Dodatkowo, niewiele osób, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe udaje się do dietetyka. Często jest tak, że informacji szukamy w Internecie. W natłoku informacji ciężko jest odnaleźć te najbardziej konkretne i wartościowe. Zdrowe odżywianie nie musi jednak wcale być uciążliwe. Oto nasza recepta na szybkie i skuteczne rozpoczęcie zdrowego odżywiania i zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Ekologiczny sok z rokitnika i sok z kiszonych warzyw to produkty, które powinno się wprowadzić do codziennej diety.

Pij więcej wody!

Woda to aż 92% krwi człowieka, 75% mięśni, 86% mózgu i 22% kości. Składamy się głównie z wody, dlatego, aby odpowiednio funkcjonować – trzeba ją po prostu pić. Receptą na nawodnienie organizmu są spokojne, małe łyczki, a nie wlewanie w siebie dwóch litrów płynu na raz.

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

Organizm człowieka, aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje energii, która powinna być mu dostarczona za pomocą odpowiednio skomponowanego śniadania. Nie warto lekceważyć śniadania, ponieważ jego brak może być przyczyną dodatkowych kilogramów, które pojawią się przez podjadanie, częste przekąski i obfite kolacje. Zacznij więc dzień od owsianki lub omletu i … działaj!

Cukier nie jest Ci potrzebny!

Jak wiadomo – dziś cukier kryje się wszędzie. Jest obecny w sokach, kolorowych napojach, sosach, keczupie, płatkach śniadaniowych czy w musli i pieczywie. Często nieświadomie, spożywamy cukier w prawie każdym posiłku. Jego nadmiar powoduje gwałtowne tycie i jest przyczyną wielu chorób. Warto więc ograniczać jego spożywanie do minimum. Podczas zakupu produktów – sprawdzaj etykiety.

Wyeliminuj śmieciowe jedzenie

Hamburgery, hot-dogi, napoje gazowane i inne przetworzone produkty powinny zniknąć z Twojego menu. Nie warto także sugerować się etykietami, na których widnieją napisy light i fit. Tego typu artykuły mają często niewiele kalorii mniej niż ich klasyczne odpowiedniki, ale także zawierają o wiele mniej składników odżywczych.

Warzywa to Twoi sprzymierzeńcy

Warzywa to produkt, który powinien być obecny w każdym posiłku. Mają wysoką zawartość witamin, mało kalorii, dużo błonnika i składników odżywczych. Pięknie wyglądają, dobrze smakują i sprawiają, że będziesz wyglądać smuklej i szczuplej, ale także poprawią ogólne samopoczucie i dodadzą energii.

Widać już, że wcale nie trzeba zmieniać tak dużo, jak nam się wydaje. Małe kroki do zdrowej diety mogą być rzeczywistym początkiem nowej drogi do świadomego, zdrowego i odpowiedzialnego odżywiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsza dieta na lato – 5 niezawodnych wskazówek zdrowego

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0