Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Najefektywniejsze ćwiczenia pomocne w odchudzaniu

sport

Istnieją różne dyscypliny sportowe, których uprawianie sprzyja odchudzaniu. Niektóre z nich pozwalają na uzyskanie szczególnie dobrych efektów redukujących tłuszcz. Warto przede wszystkim wykonywać ćwiczenia, które umożliwią spalenie jak największej liczby kalorii. Plan treningowy najlepiej dobierać indywidualnie do własnych potrzeb oraz możliwości. Jak efektywnie schudnąć dzięki ćwiczeniom?

Odchudzanie na siłowni

Dostęp do specjalistycznego sprzętu i obecność doświadczonych instruktorów to niezaprzeczalne zalety siłowni. Pracując nad sylwetką w takim miejscu, zyskać można fachowe wsparcie w układaniu planu treningowego oraz określaniu tempa ćwiczeń. Sesję na siłowni warto zawsze rozpocząć od kilkunastominutowej rozgrzewki. Następnym etapem powinny być ćwiczenia wytrzymałościowe. Najlepsze efekty odchudzające daje trening z niedużym obciążeniem. Warto zrobić kilkanaście powtórzeń bez przerw w łączonych seriach, trening obwodowy lub tzw. full body workout. Odchudzaniu na siłowni sprzyjają także ćwiczenia aerobowe. Przyspieszają tętno i dotleniają, co pozwala na łatwe spalenie tkanki tłuszczowej. Warto więc skorzystać na siłowni z rowerka stacjonarnego oraz bieżni.

Trening na świeżym powietrzu

Najpopularniejszym sportem odchudzającym jest bez wątpienia bieganie. Jogging uprawiać można niemal wszędzie, jednak warto robić to właśnie na świeżym powietrzu. Poza gubieniem zbędnych kilogramów, takie ćwiczenie wpływa pozytywnie także na samopoczucie. Regularne bieganie stałym tempem przynosi dobre efekty, ale jedynie na początku. Odchudzanie jest bardziej efektywne w przypadku treningu interwałowego. Z intensywnego biegania powinny jednak zrezygnować osoby otyłe. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się inny sport przeznaczony do uprawiania na świeżym powietrzu – jazda na rolkach. Dzięki płynności wykonywanych ruchów, aktywność ta nie wywołuje nadmiernego nacisku na obciążone otyłością stawy.

bieganie

Ćwiczenia w domu

Stracić na wadze można także bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie osobom początkującym i nieprzyzwyczajonym do wysiłku. Odchudzanie warto w takim przypadku rozpocząć od lekkich treningów kardio, realizowanych kilka razy w tygodniu po pół godziny. Pomocny może się okazać przenośny sprzęt do tego rodzaju ćwiczeń, np. rowerek stacjonarny, orbitrek czy stepper. Trening z ich użyciem będzie wysoce efektywny, a przy tym nie obciąży nadmiernie stawów. Z zakupu urządzeń można też całkowicie zrezygnować. W takim przypadku tańszym rozwiązaniem będzie ułożenie treningu aerobowego bazującego na sprincie w miejscu, podskokach czy pajacykach. Można też skakać na skakance. Jednorazowy trening domowy powinien trwać minimum 30-40 minut.

Odchudzanie na basenie

Proces odchudzania znacząco wspomaga pływanie. Aktywność ta zalecana jest szczególnie osobom cierpiącym na dużą nadwagę. W wodzie nie ma utrudnienia w postaci grawitacji, dzięki czemu ćwiczenia nie obciążają mocno nadwyrężonych otyłością stawów. Do tradycyjnego pływania warto dołączyć indywidualne ćwiczenia odchudzające z instruktorem. Istnieje wiele basenowych programów treningowych, nierzadko układanych przez prawdziwe gwiazdy fitnessu. Sporym udogodnieniem jest w tym przypadku możliwość uzyskania kompletnego planu regularnych ćwiczeń, które odbywają się w grupach kilkuosobowych.

pływanie

Efektywność treningów odchudzających

Niektórzy mogą stracić kilka kilogramów w dwa tygodnie. Inni przez ten czas nawet o odrobinę nie zmniejszą obwodu w pasie. Kwestia ta pozostaje zatem bardzo indywidualna. Interesujące ćwiczenia na odchudzanie poznać można na stronie https://wsibie.edu.pl/. Dotyczy to m.in. wysoce efektywnych treningów fitness i pilates, których pozytywny wpływ na zachowanie szczupłej sylwetki znajduje potwierdzenie w bardzo wielu przypadkach. Co więcej, ćwiczenia tego typu mogą bezpiecznie wykonywać praktycznie wszyscy. Treningi sprzyjają odchudzaniu jedynie wówczas, gdy praktykowane są regularnie. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i nieco poczekać na efekty. Zachętą może być fakt, że żadna godzina włożona w wysiłek fizyczny nie pójdzie na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najefektywniejsze ćwiczenia pomocne w odchudzaniu

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0