Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Możliwości wyciskarek

sok

Wyciskarki umożliwiają uzyskanie odżywczego soku z owoców, warzyw oraz nawet traw. Domowe wyciskarki tworzą sok między innymi z zielonej natki pietruszki, sałaty, kapusty, szpinaku, mleczu, trawy pszenicznej, zielonych liści pokrzywy.

Wyciskanie soku

Wyciskanie soku również możliwe jest z owoców, nawet tych miękkich, takich jak: truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki czy nawet i jagody. Wyciskarki do owoców również wspaniale sobie radzą z cytrusami, takimi jak: grejpfruty, pomarańcze i cytryny. Z kolei, wyciskarki do warzyw, produkują sok między innymi z buraka, korzenia pietruszki, ziemniaka czy selera. Wyciskarki soków dostarczają organizmowi ogromną ilość składników odżywczych, witamin i minerałów a także enzymów, które są w łatwo przyswajalnej postaci soku. Dodatkowo, warto wiedzieć, iż wyciskarki uzyskują sok za pomocą naprawdę niewielkich obrotów. Domowe wyciskarki działają od osiemdziesięciu do stu obrotów na minutę. Z kolei, na przykład sokowirówki pracują z siłą od 1500 do 13000 obrotów na jedną minutę.

Czy potrzebne sa wyciskarki do owoców

Wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw, dzięki wolnym obrotom wspaniale zachowują wszystkie witaminy i nie niszczą one żadnych enzymów ani składników odżywczych. Wyciskarki soków wyposażone są w odpowiedni wałek ślimakowy. Jego funkcją jest kruszenie a także miażdżenie surowców, a następnie odciskanie rozdrobnionego miąższu na sicie. Konstrukcja wyciskarki soków nie jest skomplikowana. Składanie jej oraz rozkładanie jest także niezwykle proste oraz szybkie. Mycie niektórych elementów wyciskarki możliwe jest także w zmywarce. Wyciskanie soku charakteryzuje się cichą pracą wyciskarki. Wyciskarki do owoców oraz wyciskarki do warzyw, charakteryzują się także niskim zużyciem energii. Ich moc, działa mniej więcej na poziomie 150W do 200W. Warto również wiedzieć, że domowe wyciskarki umożliwiają pozyskanie znacznie większej ilości soku względem tradycyjnych sokowirówek.

Domowe wyciskarki pozwalają wzmocnić naturalnie organizm, dzięki dostarczanym składnikom odżywczym w postaci soku. Inwestycja w wyciskarki jest tak naprawdę inwestycją w swoje zdrowie. Soki wyciśnięte z wyciskarek, smakują wybornie oraz pysznie, a także wyglądają bardzo zachęcająco, ponieważ są różnokolorowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możliwości wyciskarek

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0