Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Moda na trzeci wymiar – fototapety 3d

fototapeta 3d kwiaty

Dekoracje przestrzenne z każdym sezonem cieszą się coraz większą popularnością. Dzieje się tak częściowo dlatego, iż oferowana przez nie stylistyka jest unikatowa i nieosiągalna za pomocą żadnych innych ozdób. Co więcej, tego rodzaju wzory da się spójnie wkomponować w różnie aktualnie modne style aranżacyjne. W jakich rodzajach wnętrz przydać się więc może fototapeta 3d? Jak stworzyć z ich pomocą spójne, odwołujące się do bieżących trendów kompozycje? Dowiecie się tego z naszego poradnika. Trójwymiarowe fototapety są dekoracjami o olbrzymim potencjale, z którego zdecydowanie warto skorzystać podczas urządzania modnego mieszkania.

Fototapeta 3d do salonu o mocnych barwach

salon

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/efekt-3d/

Aranżacje bazujące na wykorzystaniu różnych odcieni jednego koloru z pewnością będą królować w 2020 roku. Trend ten cieszył się zresztą popularnością już wcześniej, jednak w bieżącym sezonie stanie się prawdziwym hitem. Nowoczesne wnętrza – takie jak salon – urządzone monochromatycznie muszą bazować na modnych kolorach. Specjaliści polecają aktualnie pastelowe odcienie różu oraz fioletu, głęboką zieleń i spokojne szarości. Pojawia się jednak pytanie – jak w takie otoczenie wkomponować fototapetę 3d, tak aby zachować stylistyczną spójność? Jest to znacznie prostsze niż mogłoby się wydawać. Musimy tylko pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze pośród dostępnych wzorów poszukajmy takich, które najlepiej pasować będą do otoczenia pod kątem kolorystyki. Po drugie zwróćmy również uwagę na motyw przedstawiony na trójwymiarowej fototapecie. Jeżeli aranżacja danego wnętrza ma opierać się na konkretnej barwie, to najlepszym rozwiązaniem będą wzory spokojne i stonowane. Możemy wybrać na przykład wzbogacone o wrażenie głębi figury geometryczne lub powtarzalne schematy. Bardzo ciekawą, nieco odważniejszą opcją jest przełamanie monochromatycznej estetyki kontrastowym kolorem. Efektowne zestawienia mocnych barw są bowiem kolejnym typem ekspertów na aktualny sezon. Taka kompozycja opierać się musi na wyrazistych tonacjach, które ożywiają całość wnętrza. Śmiało możemy skorzystać więc z bardziej efektownych fototapet 3d. W tej roli doskonale sprawdzą się na przykład wzory inspirowane sztuką abstrakcyjną.

Połączenie w nurcie eko: fototapeta 3d, las i zielona kolorystyka

3

https://myloview.pl/

Wszyscy coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważną kwestią jest ekologia. Współcześnie przyroda stała się także źródłem inspiracji dla projektantów wnętrz. Aranżacje bazujące na różnych odcieniach zieleni oraz naturalnych materiałach (jak drewno albo bambus) są aktualnie bardzo modne. Pozornie wydawać by się mogło, iż do tego typu otoczenia niekoniecznie pasować będzie trójwymiarowa fototapeta. Nic bardziej mylnego! Także w mieszkaniach eko jesteśmy w stanie bowiem uzyskać niesamowicie atrakcyjne i oryginalne rezultaty. Wystarczy tylko sięgnąć po właściwe wzory. Idealnym uzupełnieniem wnętrza inspirowanego światem przyrody mogą być na przykład fototapety 3d ukazujące liście lub źdźbła trawy. Taka dekoracja doda wybranemu pomieszczeniu gustownego wyglądu, a równocześnie przyjemnej dla oka, delikatnej estetyki. W konsekwencji całe wnętrze stanie się znacznie bardziej komfortowe i przyjemne w odbiorze. Proponowane wzory z trawą lub liśćmi nie są jednak jedynym możliwym wyborem do mieszkań w nurcie eko. W większych pomieszczeniach (na przykład w salonach lub dużych sypialniach) rewelacyjnym rozwiązaniem może okazać się sięgnięcie po trójwymiarowe pejzaże. Przestrzenny krajobraz w formie wzoru 3d spójnie wpisze się w kompozycję inspirowaną przyrodą, równocześnie wzbogacając najbliższe otoczenie pod kątem estetycznym. Dla osiągnięcia najlepszego efektu polecamy jednak trzymać się zielonych tonacji, której trafnie oddają atrakcyjną kolorystykę świata natury.

Nowoczesny minimalizm i fototapeta 3d: tunel w różnych wersjach

4

Minimalizm estetyczny jest wysoko ceniony w tym sezonie. Modne wnętrze musi sprawiać wrażenie przestronnego oraz nie być zbyt przytłoczone ozdobami. Równocześnie nie powinno być jednak całkiem puste. W te założenia doskonale wpiszą się właśnie fototapety 3d. W nowoczesnych mieszkaniach powinniśmy postawić na wzory, które utrzymane będą w modernistycznej stylistyce. W przypadku minimalistycznych aranżacji świetną opcją są na przykład fototapety przedstawiające trójwymiarowe tunele. Nie tylko w ciekawy sposób uatrakcyjnią one całe pomieszczenie (bez kolidowania z ogólnym zamysłem), ale także wpłyną na ogólny odbiór najbliższego otoczenia. Dzięki wrażeniu głębi oraz przestrzenności powiększą wizualnie przestrzeń. Warto również zauważyć, iż wzory z tunelami zwykle utrzymane są w metalicznych tonacjach, co również czyni je doskonałym wyborem do nowoczesnych aranżacji opartych na modnym aktualnie połączeniu czerni i bieli oraz różnych odcieni szarości.

No tags for this post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Moda na trzeci wymiar – fototapety 3d

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0