Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Mężczyźni wstydzą się o tym mówić

para

Problemy z potencją mimo powszechnej opinii są dość częstym problemem. Mogą być wynikiem przewlekłego stresu, strachu lub złego stanu zdrowia. Szczególnie narażeni są panowie, którzy prowadzą siedzący tryb życia lub są otyli. Po 40 problemy z potencja mogą pojawiać się częściej. Są jednak pewne naturalne i apteczne środki, które mogą pomóc. Należy jednak pamiętać, że problemy z erekcją czasem zwiastują poważniejsze choroby.

Źródła problemu z potencją

Problemy z potencja możemy podzielić na:

  • Psychologiczne – to około 15 do 20% wszystkich przypadków. Najczęściej przyczyn upatruje się w zmęczeniu i przewlekłym stresie a także, lęku. Problemów z erekcją na tle psychicznym doświadczają zazwyczaj młodzi panowie i ci w średnik wieku. Przyjmuje się, że jeżeli erekcja pojawia się samoistnie np. rano jak to zwykle u panów bywa, natomiast kłopot pojawia się w trakcie zbliżenia to powodem nie jest choroba a jedynie stres lub lęk. Jeśli partner żyje w napięciu, nie układa mu się w pracy lub obawia się niechcianej ciąży trudno mu będzie stanąć na wysokości zadania. Co również potęguje problem gdyż stanowi błędne koło. Mężczyzna nie wywiązuje się ze swojej roli przez co jest co raz bardziej sfrustrowany. Tu pomoże relaks, oderwanie się na chwile, krótki urlop lub poważna rozmowa z partnerką. Zaleca się również wizytę u specjalisty psychologa lub seksuologa, który pomoże znaleźć przyczynę problemu i przedstawi rozwiązania.
  • Fizyczne – dotyczą szczególnie panów po 40-tce. Pojawiają się w konsekwencji zaburzeń neurologicznych, hormonalnych, anatomicznych czy farmakologicznych. Przyjmowane leki takie jak beta blokery, środki na nadciśnienie, antydepresanty mogą zaburzać procesy w organizmie. Również siedzący tryb życia, mało ruchu, niezdrowa dieta prowadzą do rozwoju otyłości, która sama w sobie według badań jest już wystarczającym powodem do braku erekcji. Problem ze wzwodem może być bardzo jasnym sygnałem pojawiającej się miażdżycy. Ponieważ naczynia w prąciu są drobniejsze niż w reszcie organizmu szybciej ulegają zatorom wywołanym przez blaszki miażdżycowe. Jeśli występuje dodatkowo wysoki cholesterol należy jak najszybciej skierować się do specjalisty. Analogicznie jeśli wzwód nie pojawia się samoistnie, nawet w nocy, to należy przyjąć, że podłoże problemu jest organiczne.

W podeszłym wieku problemy z erekcją są bardzo częste. Panowie zazwyczaj wstydzą się przyznać i szukać pomocy u specjalistów, jednak jest to sytuacja jak najbardziej normalna i duża część mężczyzn jej doświadcza. Po 70 roku życia cierpi na nią już nawet 70% populacji. Dzieje się tak ponieważ organizm produkuje mniej testosteronu. Nie trzeba jednak godzić się na taki stan. Czasem wystarczy zmiana diety, odpowiednie ćwiczenia lub suplementacja.

Naturalne sposoby na męskie problemy

Zanim sięgniesz po farmakologiczne środki na potencję warto zmienić coś w swoim życiu. Jeśli podejrzewasz, że problem tkwi w psychice konieczne będzie uporanie się z tym co wywołuje stres. Możliwe, że tu nie obejdzie się bez wizyty u specjalisty, który pomoże i doradzi. Szczególnie warto zwrócić się do seksuologa, który posiada najwięcej niezbędnych i sprawdzonych narzędzi.

Innym sposobem jest zmiana diety. To wyjdzie na zdrowie każdemu i wywoła pozytywny skutek nie tylko w kwestii problemów intymnych. Wzbogacenie codziennych posiłków o świeże owoce i warzywa, a także rezygnacja z tłustych potraw na rzecz lekkostrawnych mięs to jeden ze sposobów jak wzmocnić potencję. W zdrowym ciele zdrowy duch. Kuchnia grecka czy włoska znane są z dobroczynnego wpływu nie tylko na zmysł smaku ale i na libido. Zawierają owoce morza oraz ryby, które zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe, a te pozytywnie oddziałują na mózg i szybkość reakcji. Warto dbać o to by posiłki były lekkostrawne. Jeśli żołądek zużywa energie na trawienie nie ma już więcej siły na akrobacje łóżkowe. Również w przypadku wysokiego cholesterolu lub cukrzycy dieta będzie konieczna dla zachowania zdrowia również w tej sferze.

Środki farmakologiczne

Jeśli nic nie skutkuje lub gdy chcemy uzyskać szybszy efekt można skierować się do apteki po dedykowane leki lub suplementy diety. W medycynie chińskiej szczególnie ceniony jest żeń-szeń, który nie tylko wspomaga pamięć ale i wywołuje i wzmacnia erekcję. Jest naturalnym środkiem na tego typu dolegliwości. Zawarta w takich preparatach l-arginina jest substratem produkcji tlenu azotu, ten natomiast powoduje rozluźnienie mięśniówki naczyń krwionośnych zwiększając ich średnicę a więc i przepływ krwi jest bardziej dynamiczny. A ten właśnie mechanizm powoduje powstawanie erekcji.

Masz problemy z potencją? Sprawdź porady na http://www.permen.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mężczyźni wstydzą się o tym mówić

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0