Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Meridia – opinie, cena i skuteczność tabletek

meridia

Meridia czy inaczej sibutramina to związek chemiczny, który wykorzystywany jest jako lek anorektyczny. Stosuje się go jako środek mający na celu łagodzenie łaknienia i w leczeniu otyłości. Działanie substancji opiera się na hamowaniu wychwytu zwrotnego noradrenaliny, serotoniny i dopaminy. Dzięki temu po każdym posiłku uczucie sytości jest znacznie zwiększone. Prawdopodobne jest również działanie substancji na podniesienie termogenezy. Meridia może przyczynić się do utraty w ciągu miesiąca nawet 25 kg masy ciała.

Meridia – opinie pacjentów

Opinie na temat Meridia są bardzo pozytywne i faktycznie przyczynia się on do utraty masy ciała. Przy regularnym zażywaniu faktycznie hamuje łaknienie i powoduje uczucie sytości. Jeżeli jednak w trakcie kuracji nie nastąpi zmiana sposobu żywienia to po odstawieniu preparatu waga może stopniowo wracać do dawnego poziomu. Dodatkowo samo zażywanie Meridia może mieć negatywne skutki zdrowotne. Najlepiej zatem zażywać preparat pod kontrolą lekarza i dokładnie zapoznać się ze wszystkimi przeciwwskazaniami.

W większości przypadków jednak osoby stosujące ten środek są z niego bardzo zadowolone i chwalą jego pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, stąd Merdia ma dobre opinie w Internecie. Wybranie tego specyfiku ma za sprawą tego jak najbardziej sens i jest polecane wszystkim osobom, którym zależy na świetnym wyglądzie i idealnej sylwetce. Waga przede wszystkim spada bardzo szybko.

Przeciwskazania względem zażywania Meridia

Meridia nie jest zalecana osobom, które cierpią na choroby serca. W ich przypadku gwałtowany spadek wagi spowodowany zażywaniem tabletek może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet do zawału serca. Specyfiku nie powinny stosować również osoby, które cierpią na depresję. W ich przypadku specyfik również może być niebezpieczny, a regularne zażywanie tabletek może przełożyć się jedynie na pogorszenie stanu danej osoby. Najlepiej zatem całkowicie zrezygnować w takiej sytuacji ze stosowania tabletek Meridia jako sposobu na odchudzanie i zrzucanie kilogramów.

Tabletki na odchudzanie na recepte

Tabletki na odchudzanie takie jak meridia posiadają zazwyczaj silniejsze działanie od innych preparatów. Dlatego też zażywanie ich powinno odbywać się pod okiem lekarza, który będzie w stanie stwierdzić czy dany środek jest dla konkretnej osoby bezpieczny i czy zażywanie go ma faktycznie sens. Można dzięki temu bardzo dużo zyskać i cieszyć się bezpiecznym odchudzaniem, które jest jak najbardziej korzystne dla wszystkich osób. Warto zaznaczyć, że Meridia to tabletki wydawane na recpetę przez lekarza.

Meridia – zakazany preparat

Meridia – tabletki na odchudzanie w 2010 roku zostały wycofane z obiegu ze względu na zawartość sibutraminy. Według badań przyjmowanie tego środka zwiększa bowiem ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowo-naczyniowego u osób powyżej 54 roku życia. Łatwo również o przedawkowanie leków co również może prowadzić do niekorzystnych skutków zdrowotnych. Dlatego też zdecydowano się na zawieszenie obrotu tym środkiem.

Czy warto sięgnąć po tabletki Meridia?

Meridia to preparat, który zażywany w rozsądny sposób potrafił dać bardzo dobre rezultaty i stosowanie go nie było niebezpieczne. Takie przyjmowanie suplementu wymaga jednak, aby stosować go pod ścisłą kontrolą lekarza. Jest to niezbędne do tego, aby czuć się dzięki niemu naprawdę dobrze i tracić wagę w sposób bezpieczny. Takie przyjmowanie tabletek jest w stanie przełożyć się na dobre rezultaty tego działania i szybkie zrzucenie zbędnej wagi. Dzięki tabletkom meridia można było bardzo szybko stracić wagę i poczuć się znacznie lepiej z samym sobą.

2 komentarze
  1. marek pisze:

    Meridia rzeczywiście działa. Oczywiście nie schudłem na nim 20 kilo, ale zawsze oponka trochę się zmniejszyła 🙂 Teraz stawiam jednak na właściwą dietę, niż leki na odchudzanie, ale przyznać trzeba, że jakąś tam skuteczność ma.

  2. zacha pisze:

    Ja kiedyś kupiłam meridię i brałam całą kurację. Schudłam parę kilo, ale sząło nie było. Zdecydowanie bardziej polecam zdrową dietę i aktywność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Meridia – opinie, cena i skuteczność tabletek

Artykuł przeczytasz w: 2 min
2