Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Medycyna mitochondrialna w leczeniu nieuleczalnych chorób

badania
Na działanie ludzkiego organizmu składa się wiele zależnych od siebie procesów. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że nasz system jest tak silnie połączony, że jedna część nie może prawidłowo funkcjonować bez drugiej. Drobne dysfunkcje narządów lub układów nie spowodują dużych zaburzeń w funkcjonowaniu człowieka. Narastające zaburzenia mogą jednak przyczynić się do wystąpienia poważnych chorób. Organy komórkowe odpowiadają za zaopatrzenie komórek w energię. Oznacza to, że dzięki energii mitochondrialnej komórki funkcjonują poprawnie, a zdrowe komórki zapewnią zdrowie całego organizmu.

Czym jest medycyna mitochondrialna?

Medycyna klasyczna lecząc np. miażdżycę nie zwracała uwagi o obciążenie nerek czy wątroby. Medycyna mitochondrialna umożliwia ograniczenie ilości chorób spowodowanych leczeniem i zamianę leczenia objawowego na wykrycie i usunięcie przyczyn chorób. Ta odmiana medycyny oferuje terapię składnikami odżywiającymi mitochondria. Mowa o podaniu witamin, enzymów i makroelementów. Zastosowanie tych składników nie przyniesie skutków ubocznych, a lekarza wyróżnia holistyczne podejście do ciała człowieka.

Działania w medycynie mitochondrialnej

Medycyna mitochondrialna oferuje skuteczną pomoc nawet w przypadkach ciężkich chorób, które dotyczą wielu układów. Działania opierają się na biochemicznej wiedzy, czyli wielu procesach zachodzących w naszym organizmie. Badania nie służą potwierdzeniu zaburzeń, a odnalezieniu prawdziwej przyczyny wystąpienia choroby. Stosowane leki to mikroskładniki odżywcze (witaminy i pierwiastki), a także inne substancje np. kwas alfa liponowy lub koenzym Q10. Zwolennicy medycyny mitochondrialnej podkreślają, że warunkiem powrotu do zdrowia jest również odpowiednie odżywianie, redukcja stresu i wystarczająca ilość snu. Działania medycyny mitochondrialnej pozwolą skutecznie wyleczyć przewlekłe choroby uznane za cywilizacyjne. Mitochondria są obecne praktycznie we wszystkich komórkach ciała, więc ich prawidłowe funkcjonowanie i odżywienie usprawni działanie organizmu.

Terapia mitochondrialna

Wiele osób zmaga się na co dzień z różnego rodzaju dolegliwościami, których medycyna tradycyjna nie jest w stanie skutecznie i na zawsze wyeliminować. Terapia w medycynie mitochondrialnej opiera się na 5 filarach: odżywianiu, aktywności fizycznej, redukcji stresu, wysokiej jakości snu i uzupełnianiu składników odżywczych. Według zwolenników medycyny mitochondrialnej należy unikać dużej ilości węglowodanów. Podstawą diety są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Specjaliści psychodietetyki twierdzą, że zdrowie i odchudzanie rozpoczyna się w głowie. Psychodietetyka pomoże wzbudzić motywację do utrzymania wysokiej jakości diety i zdrowia całego organizmu. Osoby mające problemy z odżywieniem mogą udać się do psychodietetyka. Aktywność fizyczna to niezbędny element terapii. Wystarczy 30-minutowy spacer lubi inną aktywność, która nie ma zbyt dużej intensywności. Redukcja stresu to mniejsze zaburzenia metabolizmu i równowagi hormonalnej. Ważnym składnikiem terapii jest odpowiednia ilość wysokiej jakości snu.

Mikroskładniki odżywcze

Pierwszy etap terapii to wyrównanie pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowej pracy mitochondriów. Kolejny etap polega na uzupełnieniu mikroskładników odżywczych odpowiedzialnych za homeostazę i redukujących stany zapalne. Substancje stosowane w terapii wyróżniają się najwyższym bezpieczeństwem. Wysokie dawki dotrą do mitochondrium i zapewnią wysoką biodostępność. Suplementy należy przyjmować według wskazówek lekarza prowadzącego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Medycyna mitochondrialna w leczeniu nieuleczalnych chorób

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0