Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające

kobieta

Medycyna estetyczna oferuje wiele różnych zabiegów, począwszy od odmładzających, poprzez rewitalizujące i ujędrniające, aż do zmieniających wygląd twarzy (np. powiększanie ust, korekcja nosa kwasem hialuronowym).

Zabiegi odmładzające i rewitalizujące

Ogromną popularnością cieszą się zabiegi odmładzające i rewitalizujące skórę twarzy. Wśród nich znajduje się na przykład mezoterapia, polegająca na wstrzyknięciu pod skórę specjalnych koktajli składników aktywnych, które nawilżają, regenerują, pobudzają mikrokrążenie, odżywiają naskórek i wypełniają zmarszczki. Podobne właściwości ma tzw. wampirzy lifting. Efekt głębokiego odmłodzenia skóry twarzy można uzyskać również przy pomocy lasera.

Kolejną grupę bardzo popularnych zabiegów stanową te, które zmieniają wygląd twarzy. To przede wszystkim lifting twarzy poprawiający owal twarzy i sprawiający, że wygląda ona nie tylko młodziej, ale przede wszystkim atrakcyjniej. Równie popularne jest powiększanie ust, które poza zwiększeniem ich objętości daje też efekt wygładzonych i doskonale nawilżonych warg.

Następną grupę stanowią zabiegi poprawiające wygląd ciała, czyli przede wszystkim wyszczuplające, modelujące i usuwające cellulit. Jednym z najefektywniejszych z nich jest tzw. liposukcja.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – jak to działa?

Według specjalistów Tourmedica liposukcja pozwala na szybkie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z dokładnie tych miejsc, które nas interesują. Bez względu na to czy jest to podbródek, okolica kolan, brzuch, plecy czy uda. Zabieg można wykonać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Wymaga pewnej, zazwyczaj kilkutygodniowej rekonwalescencji.

Liposukcja polega na odessaniu tłuszczu ze wskazanych przez pacjentkę miejsc. Na początku zmiękcza się tłuszcz ultradźwiękami, jeżeli jest to konieczne, a następnie wykonuje się nacięcie, które pozwala odessać tłuszcz.

Więcej szczegółowych informacji na temat tego i innych zabiegów z medycyny estetycznej znajdziesz na stronie www.tourmedica.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0