Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Medycyna estetyczna bez skalpela

uroda

Medycyna estetyczna wyraźnie różni się do kosmetologii. Podczas gdy kosmetologia zajmuje się pielęgnacją zewnętrznej warstwy skóry, medycyna estetyczna stosuje właściwe dla siebie metody wykorzystujące zdolność skóry do regeneracji, do odwrócenia procesów jej starzenia.

Podczas gdy peeling wykonywany w gabinetach kosmetycznych zmienia wygląd skóry na krótki tylko okres, tak peeling medyczny wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej ingeruje w głębokie warstwy skóry pobudzając ją do odnowy.

Klinika nedycyny estetycznej

Kliniki medycyny estetycznej oferują przede wszystkim zabiegi odwracające proces starzenia, ale nie tylko. Można w nich leczyć choćby nadpotliwość, różnego rodzaju problemy skóry, takie jak: skórka pomarańczowa, blizny czy rozstępy. Lekarze medycyny estetycznej wykonują również zabiegi bardziej inwazyjne: powiększanie lub zmniejszanie piersi czy pośladków, liposukcja, plastyka powiek, zabiegi z grupy chirurgii plastycznej.

Warto też pamiętać o innej ważnej różnicy pomiędzy gabinetem kosmetycznym a gabinetem medycyny estetycznej. Kosmetyczka prowadząca nawet swój własny gabinet nie musi mieć wykształcenia medycznego, w przeciwieństwie do personelu kliniki medycyny estetycznej, gdzie prawo wykonywania zawodu ma tylko lekarz tego kierunku.

Zamiast skalpela

Do wykonania zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej nie używa się skalpela. Ta dziedzina nauki już dawno odkryła i wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zastępują skalpel. Odpowiednie substancje odżywcze, specjalistyczne wypełniacze, nici hialuronowe, nici liftingujące, lasery, fale radiowe, różnego rodzaju narzędzia. Najbardziej inwazyjnym urządzeniem jest strzykawka do aplikowania podskórnych substancji .

Warto wziąć wszystkie te właściwości pod uwagę, tak aby umiejętnie rozróżnić  zabiegi z dziedziny kosmetologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Każda z nich bowiem wyróżnia się innymi cechami, inną technologią i przede wszystkim odmienną skutecznością i efektywnością. Jeżeli celem pacjentki jest cofnięcie procesów starzenia skóry bez stosowania inwazyjnego skalpela, najlepsza do tego będzie zawsze medycyna estetyczna.

1 komentarz
  1. Bunia pisze:

    ja skłaniam się tylko ku takim metodom odmładzania i żadnych bardziej radykalnych zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Medycyna estetyczna bez skalpela

Artykuł przeczytasz w: 1 min
1