Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Materace kontynentalne – największa wygoda wypoczynku

materac

Wysokiej klasy materace to recepta na najwyższej jakości wypoczynek, a tym samym na doskonałe zdrowie i samopoczucie w życiu codziennym. Dobór podłoża do spania nastręcza jednak zwykle mnóstwa problemów i dylematów, bo, niestety, wybór pierwszego lepszego produktu z górnej półki nie zagwarantuje nam komfortowego snu. Kupując materace należy wziąć pod uwagę cały szereg czynników, począwszy od indywidualnych upodobań, poprzez stan zdrowia i wiek, a na stosunku wagi do wzrostu skończywszy. Nie inaczej ma się sprawa jeśli chodzi o łóżka kontynentalne – rozwiązanie zyskujące sobie stopniowo coraz większą popularność.

Jedno łóżko – trzy materace

Tym co wyróżnia łóżka kontynentalne na tle innych jest ich wyjątkowa budowa. Składa się na nią drewniana rama, na której wspierają się aż trzy materace: pierwszy zastępuje stelaż oraz korpus całej konstrukcji, drugi odpowiada w największym stopniu za jej parametry, trzeci natomiast stanowi przede wszystkim zabezpieczenie oraz, również, w pewnym stopniu, określa właściwości całości. Taka struktura, wykorzystująca trzy materace o różnym przeznaczeniu sprawia, że łóżka kontynentalne zapewniają nam ponadprzeciętny komfort i najwyższej jakości wypoczynek. Do niedawna jednak spotykało się je niemal wyłącznie w ekskluzywnych hotelach lub amerykańskich filmach, gdzie stanowiły synonim zbytku i luksusu. Dlaczego? Otóż dlatego, że dostępne były wyłącznie w formie gotowych zestawów, gdzie materace były narzucone odgórnie, co uniemożliwiało dostosowanie ich do danego użytkownika. Na szczęście jednak sytuacja powoli ulega zmianie i oferowane obecnie łóżka kontynentalne dają nam pełną swobodę modyfikacji i doboru poszczególnych elementów.

Materace na łóżko kontynentalne – jak wybrać

Najważniejszym, z punktu widzenia parametrów snu, elementem całej struktury są materace środkowe. Najczęściej poleca się tu modele typu bonellowego lub kieszeniowego. Te pierwsze, choć przez wielu uważane za przeżytek, mają jednak swoje zalety. Przede wszystkim są niedrogie, a przy tym trwałe i wytrzymałe na duże obciążenia, co czyni je dobrym wyborem dla osób o większej wadze. Niestety jednak nie nadadzą się już raczej do sypialni małżeńskiej, gdyż ze względu na swoją najważniejszą cechę, elastyczność powierzchniową, będą nieprzyjemnie falowały przy ruchu drugiego partnera.

Z kolei materace kieszeniowe, często nazywane ulepszoną wersją bonelli, skonstruowane są w oparciu o system niezależnych, zapakowanych w osobne przegródki sprężyn, dzięki czemu każda z nich ugina się niezależnie od pozostałych. Taka elastyczność punktowa sprawia, że modele te zapewniają ciału dużo lepsze podparcie oraz stanowią doskonały wybór dla par.

Łóżko kontynentalne na każdą kieszeń

Łóżka kontynentalne, choć szalenie wygodne i okazałe, maja jedną sporą wadę. Jest nią wysoka cena, która sprawia, że nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Jak jednak sugeruje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, można uzyskać prawie taki sam efekt dużo mniejszym nakładem finansowym. Wystarczy zakupić dowolną ramę, a na niej ułożyć dwa materace: „główny” oraz nawierzchniowy. Taka konstrukcja wizualanie będzie co prawda o wiele bardziej przypominała klasyczne łóżko, jednak zastosowane w niej dwa materace znacznie podniosą komfort oraz wytrzymałość całości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Materace kontynentalne – największa wygoda wypoczynku

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0