Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Czy masaże odchudzające działają?

masaż

Ponad 60 proc. mężczyzn i prawie 50 proc. kobiet w Polsce ma nadwagę lub walczy z otyłością. Wiele z nich podejmuje wysiłki w kierunku utraty nadmiernej masy ciała, ale niestety bezskutecznie. Wszystkiemu winny jest efekt jo-jo, który przychodzi niemalże zawsze po zastosowaniu restrykcyjnych diet. Najlepsze rezultaty odchudzania daje zmiana całego trybu życia. Czy wsparciem w takim przypadku mogą być masaże odchudzające?

Co pomoże schudnąć?

Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że tylko zmasowane i zharmonizowane ze sobą działania dają efekty w postaci utraty zbędnej tkanki tłuszczowej i kształtowania pożądanej sylwetki. Sama dieta na niewiele się zda, jeśli będziemy siedzieć cały czas na kanapie i oglądać telewizję. Nieskuteczne okazują się także popularne diety odchudzające. W praktyce wszystkie polegają na tym samym – głodzimy się przez kilka dni czy tygodni, a w tym czasie nasze ciało traci nagromadzoną wodę i tylko niewielką część tłuszczu. Później, kiedy wracamy do starych nawyków żywieniowych, bardzo szybko wraca też nasza poprzednia waga.

Trwałe chudnięcie wymaga zmiany całego jadłospisu i to na stałe. Powinniśmy odżywiać się zdrowo i zrezygnować w pierwszej kolejności z wysoko przetworzonych produktów czy fast foodów, słodyczy i gazowanych napojów kolorowych. Do tego dołączmy ćwiczenia fizyczne i efekty mamy wprost zagwarantowane. Wsparciem dla odchudzania się, może być też masaż.

Jak działa masaż odchudzający?

Interesując się metodami chudnięcia, napotkałam informacje dotyczące masażu odchudzającego. Wyczytałam, że taki masaż ma usprawnić przepływ krwi i limfy w organizmie, co przyczynia się w sposób bezpośredni do poprawy przemiany materii. Dzięki niemu można wymodelować sylwetkę, zmniejszyć cellulit i usunąć toksyny z organizmu.

Postanowiłam więc spróbować. Sprawdziłam i masaż odchudzający miała mi do zaoferowania niemalże w każdym salonie kosmetycznym. Po odbyciu kilku sesji takiego masażu, w połączeniu ze zdrowo zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną, osiągnęłam widoczne rezultaty. Mimo wszystko jednak radzę zwracanie uwagi na dietę i aktywność fizyczną. Masaże wszystkiego za nas nie zrobią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czy masaże odchudzające działają?

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0