Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Magiczne właściwości odżywcze orzechów włoskich

orzechy włoskie

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak zbawiennie dla naszego organizmu może być spożywanie określonych pokarmów. Niepozorne orzechy włoskie mają szereg dobroczynnych właściwości, o których być może dotąd nie mieliśmy pojęcia. Co powoduje, że powinniśmy po nie sięgać jak najczęściej?

Zamiast kolejny raz decydować się na kostkę czekolady, czy też inną słodycz, możemy wybrać coś, co odżywi nasz organizm w jeszcze większym stopniu. Orzechów włoskich być może nie mamy w zwyczaju zaliczać do grupy tzw. Superfoods, a jednak powinniśmy to uczynić. Kiedy tylko zorientujemy się, jak korzystne jest dla nas ich jedzenie, szybko zmienimy zdanie na ten temat.

Znane, lubiane i dość często spożywane

Praktykowana przez nas dieta to nic innego, jak zbiór zwyczajów żywieniowych. W zależności od osoby mogą przeważać te godne naśladowania, lub tez takie, których z wielu powodów nie powinniśmy powielać. Nawet jeśli wszystkie z trzech głównych posiłków w ciągu dnia mamy w miarę sensownie zbilansowane, pojawia się problem dotyczący tego, co jeść w przerwach pomiędzy nimi.

Popularne przekąski, po które sięgamy zwykle za często nie zawsze mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też dobrym rozwiązaniem byłoby je zastąpić czymś równie pożywnym, jednak nie szkodzącym w takim stopniu. W momencie poszukiwań zamiennika powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na produkty spożywcze takie jak np. orzechy włoskie.

Sięgaj po nie częściej, a nie pożałujesz

Cenne wartości odżywcze orzechów włoskich są nam znane od wielu lat. Po ich dokładnym przebadaniu dowiedzieliśmy się m.in. tego, że to doskonałe źródło kwasów tłuszczowych omega-3. Poza tym dostarczają nam białka, błonnika, selenu, fosforu, magnezu, witaminy E i wielu innych składników. To wystarczająca zachęta, by jeść je częściej niż dotychczas.

Lecznicze właściwości orzechów włoskich również powinny wzbudzić naszą ciekawość. Neutralizowanie dolegliwości żołądkowych, usprawnienie pracy mózgu, wzmacnianie układu nerwowego, czy zbawienny wpływ na nasze włosy i paznokcie to tylko wybrane spośród nich. Wspomniane orzechy włoskie łuskane możemy nabyć drogą internetową przez cały rok np. tutaj: https://krukam.pl/product-pol-228-Ostropest-Plamisty-Mielony-1kg.html.

Zdrowych przekąsek nigdy mało, bo dzięki nim możemy szybko stanąć na nogi i szybko uzupełnić braki wielu składników odżywczych w naszym organizmie. Trochę niedoceniane orzechy włoskie powinny stać się jednym z kluczowych elementów naszej diety już teraz. Z pewnością nie pożałujemy tej decyzji w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magiczne właściwości odżywcze orzechów włoskich

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0