Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Lot paralotnią – spełnij swoje marzenia!

paralotnia

Wakacje to idealna okazja na zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia, które może zaprocentować w przyszłości. W trakcie letnich miesięcy pogoda sprzyja wielu sportom rekreacyjnym, a ruch turystyczny w tym okresie idealnie nadaje się na zarobienie w przyjemny sposób.

Może kursy paralotniowe?

Jednym ze sposobów na przeżycie niezapomnianych wakacji, przy jednoczesnym zdobyciu rzadkich uprawnień, jest zdobycie licencji paralotniarskich. To nie tylko sposób na niezapomnianą przygodę i szansa na dzielenie się tą przyjemnością z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. To również okazja do wzbicia się w powietrze i spoglądania na świat z innej perspektywy kilkanaście razy dziennie. Kursy paralotniowe przeprowadzane są raz, dwa razy do roku, co sprawia, że nabycie umiejętności sterowania podniebną podróżą, jest niebywale rzadką okazją.

Czy loty paralotnią są bezpieczne?

Mimo że samo wspomnienie wzbicia się w przestworza może wydawać się niebezpieczne – upadek z wysokości blisko 300 metrów nie może skończyć się dobrze – to jednak organizatorzy atrakcji dokładają wszelkich starań, aby dbać o zdrowie uczestników. Piloci zobowiązani są do przestrzegania wytyczonych norm bezpieczeństwa, ich uprząż wyposażona jest w spadochron ratunkowy, a pasażerowie tuż przed lotem są instruowani, jak powinni się zachować podczas lotu paralotnią.

Jaka paralotnia loty tandemowe?

To najlepszy sposób na przygotowanie zapierającej dech w piersiach niespodzianki dla amatorów mocnych wrażeń. Dla tych, którzy nie boją się wysokości i nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, jest to doskonała okazja na spędzenie dziesięciu, dwudziestu minut wysoko na ziemią, gdzie grawitacja nie działa tak silnie, a wiatr łopocze nad głową. Spoglądanie na malownicze wzgórza, jezioro, rzekę, pola – z ziemi wydają się nijakie, jednak, kiedy spojrzy się z perspektywy ptaka, piękno otaczającego świata potrafi zaskoczyć. Cała podróż odbywa się pod okiem pilota, podczas gdy pasażer – po uzgodnieniu z pilotem warunków – może podziwiać widoki, kręcić film lub robić zdjęcia.

Jak wyglądają loty paralotnią?

Generalnie paralotnia z wyglądu przypomina spadochron szybujący – skąd też wywodzą się jej korzenie. Skrzydło pod wpływem ciśnienia wypełnia się, tworząc profil aerodynamiczny. Pozwala to na unoszenie się w powietrzu, a dzięki linom przymocowanym do uprzęży pilota możliwe jest sterowanie, unoszenie się bądź obniżanie lotu. Każdy uczestnik lotu posiada kask ochronny, a pilot dodatkowo wyposażony jest w spadochron zapasowy. Sprzęt nawigacyjny i pomiarowy (do monitorowania prędkości wiatru, aby w razie zmieniających się warunków przerwać lot) służy zwiększeniu bezpieczeństwa podróży.

Przy przygotowaniu do podróży paralotnią, niezbędne jest sprawdzenie przewidywań pogodowych na krótki odcinek czasu i dokładnie zaplanować trasę, aby wiedzieć, jak się zachować w razie wystąpienia komplikacji – np. wymuszonego lądowania przy gwałtownych porywach wiatru. Pozwala to zapewnić komfort i bezpieczeństwo osobom, które pragnąć poczuć się jak ptaki szybujące w przestworzach.

Źródło: Kursy paralotniowe -Flyingman.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Lot paralotnią – spełnij swoje marzenia!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0