Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Licówki pełnoceramiczne – przywróć piękno uśmiechowi

uśmiech

Krzywe zęby, ułożone w dużej odległości względem siebie, są mało estetyczne. Najchętniej w ogóle nie pokazywalibyśmy ich innym, dlatego chowamy je za ustami. Nie musimy tego robić przez całe życie. Rozwiązaniem naszego estetycznego problemu z uzębieniem będą licówki. Czym są i dlaczego warto zastosować licówki pełnoceramiczne?

Czym są licówki?

W stomatologii estetycznej stosuje się wiele instrumentów i narzędzi dla polepszania wyglądu uzębienia pacjentów. Jednym z nich są licówki, czyli bardzo cienkie nakładki – płatki wykonane z materiałów ceramicznych lub kompozytu. Mają grubość od 0,5 do 1 mm i pozwalają zmienić kształt i kolor zębów w najbardziej pożądany sposób. Można dzięki nim zlikwidować szpary między zębami i diastemę.

Licówki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najtrwalsze i najbardziej estetyczne są licówki pełnoceramiczne, które dają duże możliwości korygowania wyglądu zębów przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej estetyki. Korekcji za pomocą licówek pełnoceramicznych można poddać zarówno pojedyncze zęby, jak i całą ich grupę. Najczęściej licówki są stosowane w przednim odcinku uzębienia. Przykleja się je trwale na zewnętrzną – wargową lub policzkową – powierzchnię zębów we wszystkich łukach.

Kiedy warto zastosować licówki?

Stomatolodzy zalecają licówki do likwidowania defektów estetycznych w uzębieniu, głównie przebarwień, przerw lub gdy mają do czynienia z nierównościami i krzywym ustawieniem zębów. Nawet przy niewielkich wadach ortodontycznych można w niektórych przypadkach założyć licówki, jeśli z różnych względów pacjent nie chce się zdecydować na założenie stałego aparatu ortodontycznego.

Zalety licówek pełnoceramicznych

W wyspecjalizowanych laboratoriach są projektowane i robione na indywidualne zamówienie dla pacjentów licówki pełnoceramiczne i inne. Dzięki temu idealnie spełniają oczekiwania osób, dla których są przeznaczone. Zwykle nie wymagają inwazyjnego szlifowania zębów i dają najwyższą estetykę uśmiechu. Po poprawnym zacementowaniu i dopasowaniu w zgryzie przez stomatologa długo będą służyły pacjentowi i będą wytrzymałe.

Na licówkach w znacznie mniejszym stopniu osadza się kamień nazębny, dzięki czemu przy odpowiedniej higienie jamy ustnej bez wątpienia struktura licówek nie będzie ulegała przebarwieniom. Stosowane w gabinetach stomatologii estetycznej licówki pełnoceramiczne mają wysoką trwałość i wytrzymałość, dlatego pacjenci przez długi czas będą mogli cieszyć się równym i białym uśmiechem. Licówki pełnoceramiczne można dobrać według koloru, przezierności oraz połysku do pozostałych zębów pacjenta, aby mogły imitować w sposób doskonały naturalne szkliwo uzębienia. Nie będą wywoływały dzięki temu podrażnień tkanek w jamie ustnej oraz reakcji alergicznych. Licówki zakładane są wyłącznie na zęby zdrowe, bez ognisk próchnicy. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Licówki pełnoceramiczne – przywróć piękno uśmiechowi

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0