Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Laserowe zabiegi na twarz – co wybrać latem?

zabiegi spa

Lato to czas, kiedy wszystko żyje pełnią życia. To doskonały moment na zregenerowanie organizmu i odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej. Warto w tym czasie skorzystać z laseroterapii aby móc w pełni cieszyć się urokami tej pory roku.

Fotoodmładzanie twarzy

Lato przywodzi na myśl młodość i świeżość. Ty też możesz je uzyskać dzięki zabiegowi fotoodmładzania. Fotoodmładzanie wykorzystuje działanie światła lasera, które pobudza skórę właściwą do produkcji kolagenu i elastyny. Są to składniki, które wpływają na gęstość skóry i jej zdrowy koloryt, odpowiadają za prawidłowe napięcie skóry i redukcję zmarszczek. Fotoodmładzanie usuwa ze skóry wszystkie niepożądane zmiany powstałe na skutek działania czasu, słońca i chorób.

Dla uzyskania satysfakcjonującego rezultatu zabieg najlepiej jest powtórzyć 4-6 razy.

Laserowe usuwanie wąsika

Nadmierne owłosienie w okolicach górnej wargi często dotyczy kobiet w średnim wieku, u których zaburzona została gospodarka hormonalna. Jednakże problem ten dotyka kobiet i dziewcząt w każdym wieku, a jego podłożem mogą być czynniki genetyczne lub hirsutyzm.

Domowe sposoby depilacji dają krótkotrwały efekt i często wywołują podrażnienia. Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się kłopotliwego problemu, powinnaś wybrać się na laseroterapię. Laser medyczny wychwytuje melaninę mieszka włosowego, po czym go pali, wskutek czego wzrost włosów w miejscu działania lasera zostaje zahamowany. Im ciemniejsze włoski, tym lepszy będzie efekt. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie kilku powtórzeń zabiegu. Więcej o laserowym usuwaniu wąsika przeczytać można na stronie kwel-med.pl.

Laserowe zamykanie naczynek

Czerwone rumieńce są normalne zimą, ale z pewnością nie chcemy ich latem. Problem „pajączków” i nawracających rumieni może dotyczyć każdego typu cery, jednak najczęściej występuje u osób ze skórą cienką i wrażliwą. Znajdujące się pod skórą naczynia krwionośne nie są wystarczająco odporne na ciśnienie przepływającej przez nie krwi i pękają, co tworzy nieestetyczne plamki. Niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja cery, jednak zwykle to niestety nie wystarcza.

W celu eliminacji problemu polecane są zabiegi laserowego zamykania naczynek. Zabieg taki polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynka laserem. Energia lasera jest pochłaniana przez hemoglobinę i zamieniana w ciepło. Dopływ światła do naczynka zostaje odcięty i obumiera ono, po czym jest samoistnie usuwane z organizmu. Zabieg taki nie niesie za sobą ryzyka infekcji ani konieczności rekonwalescencji.

Laserowy lifting twarzy

Zabiegi laserowe liftingu twarzy wyparły szybko tradycyjne, chirurgiczne metody. Stało się tak za sprawą ich mniejszej inwazyjności i większego bezpieczeństwa. Także czas rekonwalescencji w przypadku zabiegu laserowego uległ znacznemu skróceniu. Pacjent może opuścić klinikę gabinetu medycyny estetycznej jeszcze tego samego dnia.

Laserowy lifting twarzy wykonuje się poprzez kontrolowane uszkodzenie naskórka wiązką lasera. W skórze tworzą się mikro uszkodzenia, które są natychmiast otaczane przez zdrowe komórki. Działanie lasera stymuluje skórę do wytwarzania większej ilości kolagenu i szybszej regeneracji, co przyczynia się do wygładzenia skóry i poprawy jej struktury. Efekty zabiegu utrzymują się przez co najmniej 3 lata.

Z dobrodziejstw medycyny estetycznej można korzystać cały rok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Laserowe zabiegi na twarz – co wybrać latem?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0