Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Laboratorium FitLabs

labolatorium

Każda firma, niezależnie od tego, co produkuje i w jakiej branży działa, zawsze będzie deklarowała, że jest najlepsza na rynku. Jest to urzędowy optymizm, który zawsze warto jest prezentować. Jeśli jednak jest się klientem poszukującym najlepszych produktów, warto jest realnie zastanowić się, czy firma składająca deklaracje ma na ich pokrycie jakieś fakty. Znakomitym przykładem jest tutaj laboratorium FitLabs, producent odżywek i suplementów dla sportowców zawodowych i osób trenujących rekreacyjnie.

Współpraca z najlepszymi

Wiele osób o firmie FitLabs usłyszało po raz pierwszy dzięki obserwowanym przez siebie sportowcom. FitLabs współpracuje z bardzo dużą grupą sportowców w kraju i na całym świecie. W pewnym sensie jest to współpraca marketingowa, ponieważ pozwala ona na prezentowanie samej firmy i jej produktów szerszemu gronu osób, ale zdecydowanie ważniejszy jest aspekt typowo techniczny.

Uzyskanie odpowiednich informacji o realnym działaniu produktów wcale nie jest proste. Tak jak każda szanująca się firma, laboratoria FitLabs prowadzą bardzo dokładne badania odnośnie wszystkich oferowanych przez siebie produktów i są to badania wykraczające poza proste testy bezpieczeństwa prowadzone wewnątrz firmy. Żeby jednak było możliwe tworzenie najlepszych produktów na rynku, niezbędne jest posiadanie odpowiedniego wsparcia ze strony ekspertów od swojego własnego ciała. Tacy eksperci, czyli wyczynowi sportowcy, są w stanie dokładnie badać reakcje swojego ciała i w ten sposób określać, jak działa produkt. Informacja zwrotna przez nich tworzona pozwala na poprawę jakości produktów FitLabs i na lepsze dostosowywanie ich do realnych potrzeb rynku. Sportowcy po prostu mówią zespołowi FitLabs, jak jest realnie w danej chwili i czego oczek ujaw przyszłości, jakich zmian się spodziewają i czego od FitLabs wymagają.

Standardy farmaceutyczne

W poszukiwaniach najlepszych firm produkujących suplementy dla sportowców trzeba także zwracać uwagę na kwestie związane z tym, jak produkowane są wszystkie dostępne w ofercie producentów środki. Jest to zadziwiająco ważna kwestia, ponieważ okazuje się, że w przypadku suplementów i odżywek standardy wymagane przez prawo są bardzo niskie, przez co liczni producenci nie za bardzo przykładają się do doskonalenia swoich procesów produkcyjnych. Nie jest to zazwyczaj niebezpieczne, ale sprawia, że wszystkie oferowane przez nich efekty są ograniczone, a wiele z nich może po prostu nie występować.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że wiele substancji wykorzystywanych w suplementach diety jest bardzo delikatnych. Nieprawidłowe obchodzenie się z nimi, zła obróbka lub zanieczyszczenia prowadzą do ich zniszczenia. Suplement staje się wysokokalorycznym placebo.

W celu uniknięcia takich problemów konieczne jest stosowanie odpowiednich standardów i wprowadzenie odpowiednich norm jakościowych w zakresie procesu produkcji. Mówiąc krótko, chodzi po prostu o przestrzeganie standardów farmaceutycznych, które najczęściej nie są wymagane w tej branży, ale ich ignorowanie zazwyczaj prowadzi do pogorszenia się jakości produktu. Okazuje się potem, że teoretycznie identyczne produkty dwóch producentów różniące się tylko logo marki, tak naprawdę są dwiema zupełnie innymi propozycjami. Pierwsza z nich jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie sportowca i zrobi to bez żadnych efektów ubocznych, a druga co prawda będzie częściowo skuteczna, ale niskiej jakości procesy produkcyjne sprawią, że pojawią się efekty uboczne, a jakość suplementacji nie będzie wystarczająca. Są to wszystko bardzo realne problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Laboratorium FitLabs

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0