Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kulki gejszy – zadbaj o swoje zdrowie!

odchudzanie

Wiele kobiet, zwłaszcza po porodzie, a także w wieku bardziej dojrzałym, uskarża się na nietrzymanie moczu i problemy z osiąganiem satysfakcji seksualnej. Wiąże się to z osłabieniem mięśni Kegla, spełniających w organizmie kobiety funkcję podtrzymującą narządy rodne oraz blokowanie wypływu moczu. Jak przywrócić mięśnie Kegla do dawnej formy?

Ćwiczenia zaciskające

Arnold Kegel, amerykański ginekolog, w połowie XX wieku opracował zestaw ćwiczeń dla pań, tzw. intymny fitness. Ćwiczenia te polegają na zaciskaniu mięśni krocza, do których należą: mięsień guziczny, mięśnie poprzeczne krocza, mięśnie opuszkowo-gąbczasty i kulszowo-jamisty, dźwigacz odbytu, a także zwieracze – odbytu i cewki moczowej. Zaczynamy ćwiczenie od 4-5 kilkusekundowych skurczów i wykonujemy je trzy razy dziennie. W ciągu następnych dni dochodzimy do 10 powtórzeń, które stopniowo wydłużamy tak, aby finalnie dojść do 100 powtórzeń dziennie wydłużonych do 10 sekund każde. Ćwiczenie rozkładamy na kilka serii, np. 4×25 lub 5×20, w zależności od własnego komfortu.

Czas na kulki

Kulki gejszy są gadżetem znanym od starożytności. Są to ciężarki dopochwowe różnej wielkości, pojedyncze lub podwójne połączone sznureczkiem, wykonane z neutralnych materiałów. W sklepach z akcesoriami intymnymi, np. www.sklep-intymny.pl można nabyć kulki przeznaczone zarówno dla pań, które dopiero rozpoczynają życie seksualne, jak i dla mam kilkorga dzieci.

Kulki pojedyncze wskazane są dla kobiet początkujących, o drobnej budowie ciała, ciasnych drogach rodnych, ale także dla dotkniętych tyłozgięciem macicy. Panie te powinny zacząć ćwiczenia od kulek  o średnicy około 3,5 cm.  Natomiast kulki podwójne zalecane są dla kobiet o normalnej budowie oraz po przebytym porodzie siłami natury. W doborze kulek chodzi bowiem o to, aby ich pozycja w pochwie była stabilna. Przesuwające się nie spełnią swojego zadania, poza tym mogą wypaść.

Jeżeli chodzi o ciężar, to na początek zaleca się kulki lżejsze (do 60 gramów). Cięższe nadają się dla pań, które już ćwiczyły mięśnie Kegla i są w stanie utrzymać większy ciężar. Należy go stopniowo zwiększać wraz z wydłużaniem czasu ćwiczeń. Można to zrobić zmieniając pojedynczą kulkę na cięższą albo zmienić pojedynczą na podwójną. Warto zakupić zestaw z wymiennymi kulkami o różnym ciężarze. Można wówczas dopasowywać je w zależności od stopnia wyćwiczenia mięśni Kegla oraz indywidualnych potrzeb. Przed zakupem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania tak samych kulek, jak i sznureczka. Musi on być wytrzymały i wykonany z materiału hipoalergicznego, zaś same kulki muszą być gładko wykończone, bez ostrych krawędzi.

Jak stosować?

Do kulek konieczny jest żel do aplikacji, tzw. lubrykant. Jest to substancja sporządzona na bazie wody, niedrażniąca delikatnej błony śluzowej dróg rodnych. W sklepach z akcesoriami intymnymi można zakupić różne rodzaje lubrykantów; niektóre z nich mają także własności wzmagające libido.

Należy pamiętać o dokładnym umyciu kulek wodą z mydłem przed i po użyciu, a przed użyciem dodatkowo je zdezynfekować wrzątkiem. Następnie zwilża się je lubrykantem i aplikuje do pochwy. Jeżeli kulki są dobrze dobrane ciężarem i wielkością, nie wywołują nieprzyjemnych odczuć. Przeciwnie – poza ćwiczeniem mięśni Kegla stymulują przygotowanie do gry wstępnej przed zbliżeniem. Dla kobiet, którym odpowiadają kulki gejszy, przeznaczona jest ich specjalna odmiana – z opcją wibracji.

Kilka porad

  • Kulki należy aplikować podobnie jak tampon. Muszą być wprowadzone odpowiednio głęboko, aby spełniły swoje zadanie i nie wypadły.
  • Zawsze należy pamiętać o użyciu lubrykantu, aby nie spowodować bolesnego otarcia błony śluzowej.
  • Początkowo wystarczy chodzenie z kulkami po mieszkaniu przez około pół godziny. Z czasem można zacząć wychodzić z domu, na spacer, zakupy, a nawet na basen.
  • Kulki po użyciu należy bezwzględnie dokładnie umyć wodą z mydłem i odkazić środkiem do dezynfekcji gadżetów erotycznych w sprayu. Czynności te wykonuje się także bezpośrednio przed ponownym użyciem kulek.
  • Kulki przechowuje się w zamkniętym opakowaniu, zgodnie z instrukcją przechowywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kulki gejszy – zadbaj o swoje zdrowie!

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0