Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Który catering dietetyczny wybrać?

jedzenie

Catering personalny, w szczególności tzw. diety pudełkowe, zyskał w ostatnich latach na popularności. Wzrost zainteresowania można tłumaczyć wieloma czynnikami. Tempo życia i praca niejednokrotnie kolidują ze zdrowym trybem życia. Śniadanie kupione w piekarni po drodze do pracy, jedzone w biegu i popijane kawą, obiad na mieście podczas przerwy na lunch… Samodzielne trzymanie się zdrowej diety graniczy z niemożliwością, a catering dietetyczny wydaje się jedyną sensowna alternatywą. Jak wybrać ten odpowiedni?

Czym charakteryzuje się dobra dieta pudełkowa?

Niezależnie od obranego celu – czy byłoby to zrzucenie nadmiaru wagi, czy zbudowanie masy mięśniowej – podstawą dobrej diety jest zbalansowany jadłospis. Każdy organizm jest inny, każdy posiada indywidualne zapotrzebowanie na wybrane składniki odżywcze, mikro- i makroelementy. Największym z mitów w dietetyce „powszechnej” jest kurczowe trzymanie się kalorii, jakby same w sobie były rodzajem składnika odżywczego. Tymczasem to nie bilans energetyczny organizmu, a źródło, z którego czerpane są kalorie odgrywa najważniejszą rolę w diecie.

Warto przypomnieć sobie piramidę żywienia, którą wpaja się w szkołach już od podstawówki, a nawet przedszkola. Mimo wieku, koncepcja piramidy zdrowego żywienia nie zmieniła się drastycznie w ciągu ostatnich kilku, kilkunastu lat. Składniki z poszczególnych grup oddziałują na siebie nawzajem, w związku z czym często proporcje względne, nie sama ilość przyswojonego pożywienia, decydują o skuteczności diety. Układ trawienny zupełnie inaczej przetwarza białka czy tłuszcze niż, na przykład, węglowodany. Te również można podzielić odpowiednio na pochodzenia zwierzęcego/roślinnego, nasycone/nienasycone, a także proste i złożone.

Dlaczego warto spróbować cateringu dietetycznego?

Z kilku powodów – dieta pudełkowa ma niewątpliwie kilka znaczących zalet. Renomowane firmy ustalają jadłospis z wykwalifikowanymi dietetykami, dzięki czemu jadłospis zapewnia wszelkie potrzebne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Dodatkowo, codzienna dostawa umożliwia trzymanie się regularnej diety i utrzymanie stałych pór posiłków. Ma to znacznie większe znaczenie, niż może się wydawać. Chyba każdy słyszał o „pięciu posiłkach dziennie”, ale skąd właściwie wzięła się ta liczba i dlaczego nieintuicyjne jedzenie „więcej” ma pomóc w odchudzaniu?

To, że częstsze jedzenie odchudza, zawdzięczamy naszym bardzo wczesnym przodkom. Zakładając, że czas snu wynosi 8 godzin w ciągu doby, dzień przeciętnej osoby trwa około 16 godzin. Oznacza to, że w przypadku pięciu posiłków dziennie, każda przerwa wynosi nieco ponad 3 godziny. Jest to czas, podczas którego organizm trawi większość pokarmu, wysyłając do mózgu informację o obecności pożywienia w żołądku. To właśnie ten sygnał odpowiada za nieskuteczność tzw. „głodówek”. Ciało człowieka przystosowuje się do otoczenia, spowalniając procesy wydatkujące energię, takie jak uwaga czy koncentracja, a zaoszczędzoną energię odkłada w formie magazynów tłuszczowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej diety pudełkowej z wygodną dostawą, problem nieregularnych posiłków zostaje całkowicie wyeliminowany.

Dieta na miarę Twoich potrzeb

Najlepszym, co catering dietetyczny oferuje klientom, jest spersonalizowane menu. Pewne produkty zawierające gluten czy laktozę mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Ponadto, wiele osób decyduje się np. na wegetarianizm z przyczyn zdrowotnych, ideologicznych lub po prostu ze względu na własny gust. Wykluczenie niepożądanych składników i alergenów powinno być obowiązkiem każdej firmy zajmującej się cateringiem dietetycznym, jednak mało która oferta uwzględnia taką możliwość.

Jedną z firm, które wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów jest catering dietetyczny Nutridieta. Powstały w 2010 roku biznes zrodził się z pasji do gotowania i troski o zdrowie najbliższych, co do tej pory stanowi solidny fundament firmy. Dzięki wysokiej jakości, indywidualnemu podejściu do każdego klienta i współpracy z licznymi specjalistami z zakresu dietetyki, Nutridieta stała się jedną z najchętniej wybieranych diet pudełkowych. Obecnie zasięg usług obejmuje województwo Śląskie, Katowice, Kraków i okoliczne miejscowości. Przygotowywane dania czerpią z kuchni całego świata, łącząc smaki i pokazując, że nie taka dieta straszna, jak ją malują.

1 komentarz
  1. halka pisze:

    A ja myślę, że nie należy się odchudzać łykając jakiekolwiek suplementy. Przede wszystkim trzeba zdrowo się odżywiać. Ja odkąd jestem na diecie z cateringu dietetycznego, to udało mi się dużo schudnąć i to sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Który catering dietetyczny wybrać?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
1