Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kolagen do picia – jak wybrać najlepszy?

kolagen

7 porad jak wybrać najlepszy kolagen do picia, aby dał jak najlepsze efekty.

1. Rodzaj kolagenu

Oprócz tego, wytwarzanego przez organizm ludzki, istnieje kilka rodzajów kolagenu: rybi, bydlęcy i wieprzowy. Tylko kolagen morski jest w stanie wniknąć w głąb skóry, ponieważ jego wyjątkowa budowa jest bardzo zbliżona do ludzkiego. Pozwala to na szybkie uzupełnienie niedoborów. Szukaj więc produktów zawierających kolagen z ryb. Inne rodzaje kolagenu są dużo miej wartościowe, gdyż są mniej wchłanialne przez ludzki organizm.

Kolagen do picia – korzyści dla zdrowia

2. Dzienna dawka kolagenu

Według badań, optymalna dzienna dawka kolagenu to ok. 4000 mg. Taka ilość jest najlepiej przyswajalna przez nasz organizm, co daje widoczne efekty w krótkim czasie – skóra staje się bardziej napięta, zmarszczki zostają wygładzone, a dolegliwości stawowe złagodzone. Na rynku znajdziesz preparaty, które zawierają ponad 5000 mg kolagenu w dziennej dawce.

3. Wchłanialność kolagenu

Ilość składnika aktywnego jest bardzo ważna, ale tylko wtedy, gdy producent zadba też o jego wchłanialność. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kolagen do picia – jest on lepiej przyswajalny niż tabletki. Badania pokazują, że napój taki błyskawicznie aktywuje fibroblasty i sprawia, że produkują tyle kolagenu, ile jest niezbędne do zachowania młodego wyglądu skóry, pięknych włosów oraz zdrowych stawów. Jest to również rozwiązanie idealne dla osób, które mają problemy z połykaniem tabletek lub wolą dodać kolagen do koktajlu

4. Składniki dodatkowe

Oprócz witaminy C (najlepsza jest witamina C lewoskrętna), która zwiększa przyswajalność kolagenu, warto wybrać produkt zawierający również inne dodatkowe substancje. Jeśli stosujesz kolagen na stawy, sprawdź czy w jego składzie znajduje się glukozamina. Wchodzi ona w skład stawów oraz chrząstek stawowych i dlatego jest niezbędna, aby zachować stawy w dobrej kondycji.

Skuteczność kolagenu do picia

5. Potwierdzona skuteczność

Zanim zdecydujesz się na zakup suplementu, upewnij się, że jego działanie zostało potwierdzone badaniami. Jeśli zawiera on też inne substancje o uwodnionej skuteczności, możesz mieć pewność, że wybrałaś dobry produkt.

6. Sprawdzony producent

Jeśli kupujesz w drogerii lub aptece, możesz mieć pewność, że produkt został przebadany i jest wysokiej jakości. Gdy, natomiast, decydujesz się na zakup w Internecie, poszukaj informacji na temat certyfikatów i nagród przyznanych producentowi. Świadczą one o uznaniu dla niego i wysokiej jakości produktów.

7. Opinie innych

Dane pokazują, że jest to kluczowy czynnik wpływający na decyzję o zakupie. Często opinie znajdziesz na stronie producenta. Jeśli ich tam nie ma, przeszukaj fora internetowe. To prawdziwa skarbnica wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kolagen do picia – jak wybrać najlepszy?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0