Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kilka trików wspomagających odchudzanie

odchudzanie

Zgubienie zbędnych kilogramów niejednemu z nas spędziło sen z powiek. Pomimo usilnych starań waga stała w miejscu. Niestety, czasami zapominamy o podstawowych rzeczach, skupiając się na tym, co nie przynosi efektu. O co warto zadbać przy odchudzaniu?

Schody zamiast windy…

…rower zamiast samochodu, spacer zamiast telewizora, itp. Okazuje się, że wiele codziennych sytuacji można z powodzeniem zastąpić takimi, które będą korzystnie wpływały na nasz organizm, a nie będą uciążliwe. Takie chodzenie rewelacyjnie rzeźbi pośladki i uda, pomagając też spalić kalorie.

Notowanie zjedzonych rzeczy

O diecie przy odchudzaniu chyba wspominać nie musimy. Jeśli jednak masz problem z prawidłowym odżywianiem, warto dokładnie zapisywać co się zjadło w ciągu dnia, a na koniec podsumować kalorie. Daje to ogromną świadomość, wyrabia nawyki i uświadamia, że czasami spożywamy więcej kalorii, niż nam się wydaje.

Aktywność fizyczna

Warto przynajmniej 3 razy w tygodniu wybrać ulubioną aktywność fizyczną i regularnie ją uprawiać. Może to być pływanie, zumba, jazda rowerem czy dowolny inny sport. Najlepsze efekty w spalaniu tłuszczów przynoszą ćwiczenia aerobowe.

Zamień duże talerze na małe

Niestety, w większości przypadków nakładamy sobie zbyt duże porcje jedzenia. Okazuje się, że możemy nieco oszukać nasz mózg, nakładając pełen mały talerzyk jedzenia, zamiast smutno zerkać na pustki na dużym talerzu.

Przykładaj wagę jak jesz

Jedz tylko tam, gdzie jest na to przeznaczone miejsce. Wyrobisz sobie w ten sposób nawyk braku podjadania. Jedz powoli, przeznacz na to odpowiednią ilość czasu. Nie baw się w tym czasie telefonem, ponieważ tracisz świadomość ile już zjadłeś.

Dzień wcześniej zaplanuj posiłki na kolejny dzień

Brak planu przy odchudzaniu nie jest sprzymierzeńcem. Wracając głodni po pracy do domu szukamy czegoś, by jak najszybciej zjeść, sięgając po bezwartościowe produkty. Zapisz sobie listę zakupów, to co można przygotuj wcześniej.

Suplementy wspomagające odchudzanie

Dobrym sposobem na wspomaganie odchudzania jest stosowanie suplementów diety. Takie można znaleźć na stronie sklepswanson.pl. Są bezpieczne i skuteczne.

Życzymy powodzenia w zrzucaniu zbędnych kilogramów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kilka trików wspomagających odchudzanie

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0