Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego

trener

W dzisiejszych czasach i dobie Internetu oraz pokolenia ludzi ,,Z‘’, to technologia jest głównym źródłem służącym do poszerzenia wiedzy, a w szczególności portale społecznościowe takie jak: Facebook, Instagram czy Twitter.

Spora część osób stwierdzi, że wszystko wie i rozumie, ponieważ przeczytała post, zobaczyła zdjęcie czy obejrzała filmik instruktażowy pt. jak wykonać poprawnie ćwiczenie. Czas na szybkie sprostowanie! Media społecznościowe to nie zawsze wiarygodne źródło wiedzy!

Potrzebuje trenera czy nie?

Jeżeli Twoje ciało, sylwetka po trzech, sześciu miesiącach, a nawet roku ćwiczeń połączonych z trzymaniem planu żywieniowego wraz z suplementacją dalej wygląda tak samo lub zmiany są niezauważalne to znak, że potrzebujesz pomocy Trenera Personalnego. Jeżeli po roku czasu treningów, Twoja siła jest dalej na tym samy poziomie i nie ma żadnego progresu to również znak, że potrzebujesz porady osoby, która odpowiednio zaprogramuje Twój sportowy tryb życia. Najważniejsze jest postawienie sobie pytania ,,Jaki mam cel” ? Dla większości mężczyzn będzie to siła, masa oraz poziom testosteronu w górnej granicy. Dla większości kobiet, celem treningów na siłowni i w klubach fitness będzie fajna, wymodelowana pupa, wcięcie w talii czy smukłe nogi.
Jeśli robisz tysiące przysiadów, martwy ciąg i Twoje nogi/mięśnie czworogłowe są większe niż u niejednego kulturysty, a pośladki stoją w miejscu i nie wyglądają tak jak byś tego chciała, to znak, że potrzebujesz trenera, gdyż źle aktywujesz mięśnie pośladkowe.

Cele treningowe

Dla dużej części osób liczy się nie tylko wygląd. Wielu z nas trenuje dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a smukła sylwetka to jedynie efekt uboczny. W tym przypadku tak samo jak przy budowie potężnej masy mięśniowej czy w dążeniu do zredukowania zbędnej tkanki tłuszczowej powinnaś/eś zasięgnąć rady Trenera Personalnego. Trenujesz, nie koniecznie musi to byś siłownia, ale jakakolwiek inna aktywność fizyczna jak bieg, rower, trhiatlon, sporty walki; czujesz, że Twoja sprawność, wydolność nie wzrasta mimo, że trenujesz zaciekle, a w dodatku czasami odczuwasz ból czy dyskomfort. To znak, że popełniasz błędy, nie wzmacniasz słabych punktów, które są przeszkodą w drodze do celu, a więc potrzebujesz porady Trenera, który skieruje Cię na właściwy tor. Dzięki osobie z odpowiednią wiedzą i przygotowanie, jesteś w stanie zbudować fundament i nauczyć się właściwej techniki, dzięki której osiągniesz lepsze rezultaty, a przede wszystkim unikniesz kontuzji.

Trener personalny to dobry wybór dla osób początkujących.

Jak już wspominałem, w szeroko pojętym świecie social media jest zbyt dużo głupoty nie popartej badaniami, jak więc Influenserzy przekonują do (nie)swoich sposobów na super sylwetkę i szczęśliwe życie tak szerokie grono odbiorców? W większości na podstawie: na mnie zadziałało tzn., że musi działać! Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, każdy z nas reaguje inaczej, każdy z nas wymaga indywidualnego podejścia; Jeżeli decydujesz się na współpracę z trenerem z uwagi na to, że potrzebujesz pomocy, aby zmienić swoją sylwetkę, poprawić stan zdrowia, nabrać energii, zacząć nowy rozdział – nie kupuj przysłowiowego kota w worku! Sprawdź dobrze: wykształcenie, doświadczenie i przede wszystkim wyniki pracy. Miarą dobrego trenera są jego podopieczni, a nie on sam. Osoba, która w ubiegły weekend odbyła przyspieszony kurs trenera personalnego, a w następnym już startował na zawodach kulturystycznych, nie jest tym który Ci pomoże.

Osobisty trener to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Taka osoba wprowadzi Cię w świat treningu. Nawet jeżeli masz problem z motywacją czy systematyką, nie pozwoli Ci na lenistwo. Sprawi, że z treningu na trening motywacja będzie rosła, a to wszystko tylko dzięki Twojej pracy, której efekty zaczną Cię pozytywnie zaskakiwać; Twoim zadaniem jest dokonanie właściwego wyboru. Wybierz dobrze!

Potrzebujesz większej motywacji do osiągnięcia wymarzonej sylwetki

Dobry Coach wskaże właściwą drogę, którą powinnaś/eś podążać, aby spełnić określone cele, a ponadto odpowiednio zmotywuje, abyś z tej drogi nigdy nie zrezygnowała. Odpowiednie nastawienie, stan umysłu i ciągła motywacja to klucz do sukcesu. Oprócz ćwiczeń, jest wiele innych aspektów nad którymi trzeba pracować, które są ciężkie, ale nie niemożliwe do osiągnięcia.
O czym należy pamiętać? Przede wszystkim mniej się stresować, więcej uśmiechać, wykonywać ćwiczenia z pełnym zaangażowaniem, skupiać się nad planem treningowym, a nie robić trening tylko po to, aby pokazać się w sportowym stroju na Instagramie. Dobrze wiesz, że kontakt z naturą uspokaja, spacer po lesie wycisza, i nie zastąpi tego wizyta w galeriach handlowych. Również dpowiednia jakość snu jest bardzo ważna, aby nasze nadnercza się zregenerowały (między 23 a 1 w nocy, gdy sen jest głęboki); Z czasem, motywacją stajesz się sam/a dla siebie. Twój wygląd i stan umysłu, napędza Ciebie pozytywną energią do dalszej pracy nad samym sobą!

Chcesz poprawić jakość swoich treningów

Przyszedł czas stagnacji, trenujesz systematycznie, trzy/cztery razy w tygodniu, trzymasz się ściśle planu żywieniowego, a efektów Twojej pracy jak nie było tak nie ma. To znak, że potrzebujesz zmian, musisz mieć cel, jasno określony, zmienić wszystko co do tej pory robiłaś/eś. Nasz organizm jest wymagający, nie można go przystosować do jednego planu treningowego, żywieniowego, stylu życia (jeżeli oczekujemy progresu), aby się rozwijać potrzebne są zmiany, rotacje ciężarem, objętością, dostosowywanie diety do trybu życia i stanu zdrowia. Odpowiednio ułożony przez Trenera Personalnego program oraz periodyzacja, sprawi, że już po 3 miesiącach zauważysz zmiany i rezultaty współpracy. Trzy miesiące rzetelnej współpracy sprawią, że zobaczysz efekty, których nie osiągnąłeś/aś przez rok treningów bez odpowiedniej wiedzy i świadomości.

Jeżeli nie widzisz efektów, Twoje ciało się nie zmienia, a wręcz przeciwnie-wszystko idzie w złą stronę, to zacznij szukać dobrego trenera już dziś, pójdź na konsultacje, dowiedz się jak taka osoba pracuje i czy jest konkretny oraz rzeczowy w swojej branży. Zainwestuj swój stracony czas i pieniądze w Trenera, który pokaże Tobie jak dokładnie i technicznie wykonywać ćwiczenia, nauczy Cie jak mądrze trenować, aby liczyła się nie ilość powtórzeń, a jakość danego ćwiczenia, a ciągła motywacja do wyznaczonego celu pomoże Ci w drodze po marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego

Artykuł przeczytasz w: 5 min
0