Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Kiedy kosmetyki zawodzą, czas na peelingi medyczne

trądzik

Piękna skóra twarzy stanowi wizytówkę każdego człowieka. Ogromne znaczenie ma zwłaszcza dla kobiet, które szczególną uwagę przykładają do swojego wyglądu. Niestety pojawiające się zmarszczki i choroby skórne powodują utratę estetyki skóry twarzy, a co za tym idzie znaczne obniżenie własnej samooceny. Istnieją jednak sposoby, żeby uporać się z tymi dolegliwościami, kiedy zawodzą kosmetyki i medykamenty.

Czym jest peeling medyczny skóry?

W celu przybliżenia celowości zabiegu warto przypomnieć sobie, w jaki sposób zbudowana jest skóra. Mianowicie skórę właściwą pokrywa warstwa naskórka o grubości około pół milimetra. To właśnie na powierzchni naskórka tworzą się zmiany skórne, takie jak przebarwienia, trądzik, czy nadmierne łuszczenie się.
Obumierający naskórek samoistnie się łuszczy i na jego miejscu pojawia się nowa warstwa. Medyczny peeling skóry polega na przyspieszeniu łuszczenia się naskórka i dotarciu do skóry właściwej. W tym celu aplikowane są różne środki chemiczne, takie jak kwas trójchlorooctowy, ferulowy, czy salicylowy. Do złuszczenia się naskórka nie są używane żadne środki mechaniczne ani specjalne preparaty kosmetyczne.

Jakie dolegliwości zwalczy peeling skóry?

Na peeling skóry najczęściej decydują się osoby, u których widoczne są pierwsze zmarszczki, a w wyniku utraty kolagenu skóra staje się bardziej wiotka. Zabieg może być pomocny także osobom skarżącym się na nieestetyczne przebarwienia skóry, czy dolegliwości trądzikowe. Peeling medyczny doprowadzi do głębokiego oczyszczenia skóry i rozjaśnienia jej. Po zabiegu skóra na twarzy stanie się jednolita kolorystycznie, a także widocznie lepiej nawilżona. Zabieg może także przyspieszyć znikanie blizn potrądzikowych i przywrócić skórze sprężystość. W efekcie twarz będzie wyglądała znacznie młodziej, a poprawa samopoczucia wyzwoli dodatkowo uśmiech.

Peeling medyczny skóry – przebieg zabiegu

Nie ma innego miejsca na ciele człowieka, które mówi o nim tak wiele, jak właśnie twarz. Dlatego decydując się na jakiekolwiek zabiegi medyczne, mające na celu poprawienie jej wyglądu, warto zdać się na wiedzę ekspertów. Na takich trafimy w Horizon Medical Center. Zabieg przeprowadzany jest po konsultacji z lekarzem, który dokładnie wyjaśni wszelkie kwestie wątpliwe. W trakcie peelingu pacjent może odczuwać niewielkie pieczenie skóry, dlatego nie ma potrzeby poddawania go narkozie, a zaraz po przeprowadzeniu zabiegu można opuścić klinikę.
Napięcie skóry będzie towarzyszyło jeszcze przez kilka godzin po zabiegu. Po kilku dniach naskórek zacznie intensywnie się złuszczać, jednak procesu nie należy przyspieszać dodatkowymi środkami kosmetycznymi. Należy z kolei dodatkowo chronić skórę przed promieniami słonecznymi. W zależności od dolegliwości i intensywności zmian na skórze zabieg można powtórzyć kilkukrotnie, w odstępie 3-4 tygodni.

Zapraszamy na konsultację merytoryczną:

Horizon Medical Center

Domaniewska 39A, Warszawa

(Horizon Plaza)

kom.: +48 509 461 432

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kiedy kosmetyki zawodzą, czas na peelingi medyczne

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0