Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jazda na rowerze zimą – jak się ubrać?

rower

Sport należy uprawiać przez cały rok, nie tylko w czasie ciepłych letnich i wiosennych, ale również w czasie zimy. Pomimo, że często odstrasza nas mróz i brzydka pogoda, nie warto przerywać swoich treningów. Przeciwnie aktywność fizyczna powinna trwać cały rok. Jazda na rowerze jest idealnym sposobem aby nie rezygnować z aktywności w ciągu zimy. Jednakże aby przebiegała ona idealnie, musimy zadbać o odpowiedni strój. Dzięki niemu nie tylko nie zmarzniemy, ale również nie spocimy się. Jak dobrać strój do zimowej jazdy na rowerze?

Czy odłożyć rower na wiosnę?

Kiedy temperatura za oknem spada do minusowych temperatur, wielu zastanawia się czy odstawić rower do piwnicy i czekać na nadejście wiosny. Oczywiście nie jest to prawidłowe rozwiązanie, ponieważ jazda na rowerze zimą może nam dostarczyć tak samo wiele przyjemności, relaksu, pomoże zadbać o kondycję i dotlenić organizm. Jeżeli chcemy wygrać starcie: rower kontra zima wystarczy wybrać odpowiedni strój. Idealnie sprawdzi się strój na cebulkę. O wiele lepiej wybrać kilka cienkich warstw ubrań. Podstawowym zestawem są trzy warstwy, które chronią przed zimnem, a jednocześnie można jedną zdjąć jeżeli jest nam za gorąco. Warto również do plecaka wrzucić odzież na zmianę, aby w razie niepogody nie ruszać się w mokrych od śniegu czy deszczu ubraniach.

Odzież termoaktywna

Bawełna pomimo, że jest cenionym, wygodnym i naturalnym materiałem nie zawsze sprawdza się w chwili kiedy uprawiamy sport. Nasiąka potem, a tym samym szybko staje się mokra i nieprzyjemna w dotyku. Z całą pewnością idealnie sprawdzi się odzież termoaktywna. Najważniejsza jest koszulka termoaktywna, ponieważ znajduje się najbliżej ciała, dlatego powinna odprowadzać pot i pozwalać mu się kumulować i gromadzić. Świetnie sprawdzą się również spodnie rowerowe termoaktywne.

Co jeszcze założyć na rower?

buty

Oczywiście koszulka termoaktywna to nie wszystko. W czasie zimy z całą pewnością przyda nam się jeszcze inna odzież, która chronić ma nas przed zimnem. Na pewno przydadzą się ciepłe i nieprzemakalne buty. Powinny być stworzone z wysokiej jakości materiałów, aby nie tylko doskonale utrzymywały ciepło, ale również by były wygodne. Oczywiście niezbędne są również skarpety, które poprawią komfort ciepła. W czasie zimowych temperatur nieodłączna staje się również bluza i kurtka. Zadbać powinnyśmy przede wszystkim o dobry wybór kurtki, która nie tylko powinna chronić przed deszczem ale również nie przepuszczać wiatru.

Uzupełnieniem takiego stroju są także nakrycie głowy, chusta buff, kominiarka. Trudno wyobrazić sobie jazdę również bez rękawiczek. W czasie zimy, kiedy temperatury są niskie, a czasem minusowe, jazda na rowerze bez rękawic może stać się przyczyną odmrożenia palców. Odzież rowerowa na zimę dostępna jest w szerokiej ofercie sklepu internetowego DobreRowery.pl W miejscu tym każdy z nas znajdzie odzież idealną nawet na trening w najbardziej mroźne dni.

Co jeszcze zabrać na zimowy trening?

W czasie zimowej jazdy na rowerze trzeba zadbać nie tylko o strój ale również organizm. Aby nie doszło do nadmiernego wychłodzenia, warto zabrać ze sobą termos z ciepłym napojem. Nie powinniśmy narażać swoich dróg oddechowych na przeziębienie. Aby chłodne powietrze bezpośrednio nie dostawało się do organizmu, należy zadbać ze sobą kominiarkę. Oczywiście przyda się także plecak, do którego włożymy wszystkie niezbędne przybory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jazda na rowerze zimą – jak się ubrać?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0