Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jakiego wyposażenia będzie potrzebował zakład gastronomiczny?

gastro

Wyposażenie gastronomii kosztuje i to sporo, dlatego tez należy dobrze przemyśleć swoją decyzję o zakupie poszczególnych urządzeń. Nie zawsze też koniecznością jest zakup wyłączenie nowych sprzętów, gdyż znacznie tańszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na modele używane. O czym należy zatem pamiętać, wyposażając lokal gastronomiczny?

Jakiego wyposażenia będzie potrzebował zakład gastronomiczny?

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego musi zadbać o to, aby został on odpowiednio wyposażony. Nie trzeba od razu wydawać fortuny na nowe urządzenia gastronomiczne, gdyż można zaoszczędzić, kupując sprzęty używane. Wiele komisów daje nawet gwarancję rozruchową i jeśli po przetestowaniu urządzenia nie będą działać prawidłowo, to można je przecież zwrócić. Wybór sprzętu do lokalu gastronomicznego zależy przede wszystkim od tego, co ma być w nim serwowane. W przypadku restauracji typu fast food wystarczy mikrofalówka. Nie trzeba wówczas kupować pieca konwekcyjnego, grilla ani też płyty indukcyjnej. Jeśli lokal ma serwować burgery, to potrzebny będzie grill. W przypadku wypieków konieczny będzie zakup pieca konwekcyjnego, a do wykorzystywania jaj potrzebny jest naświetlacz. Do serwowania kawy potrzebna będzie zmywarko-wyparzarka, a do drinków kostkarka i kruszarka do lodu oraz zestaw barmański. Jeśli restauracja ma podawać dania wymagające ugotowania, to nie obejdzie się bez zakupu płyty indukcyjnej.

Niezbędnymi elementami wyposażenia lokalu gastronomicznego są lodówka, osoba zamrażarka, meble kuchenne, talerze, sztućce, miseczki, garnki i patelnie. W celu wyposażenia baru, konieczny jest zakup mebli, chłodziarek, szklanek, kieliszków, ociekaczy, ekspresów z młynkiem, filiżanek, kufli i podstawek. W lokalu gastronomicznym należy zadbać także o wyposażenie sali konsumpcyjnej. Chodzi tutaj o stoły, krzesła, fotele i wykładzinę oraz o sprzęt audio-video. W celu obniżenia kosztów warto podpisać umowę z producentem napojów czy piwa, którzy w zamian za współpracę i promocję dostarczą stoły i krzesła. Należy oczywiście zadbać także o kwestię wystroju lokalu.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakiego wyposażenia będzie potrzebował zakład gastronomiczny?

Artykuł przeczytasz w: 1 min
0