Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jakie soki do detoksu sokowego są najlepsze?

sok

Soki owocowe i warzywne to ważny element naszej diety. Jednak z przykrością trzeba przyznać, że te dostępne w sprzedaży często w procesie produkcji i pasteryzacji pozbawione zostają większości składników odżywczych. A dodany do nich cukier czy inne substancje „ulepszające” sprawiają, że zastanawiamy się, czy picie ich na pewno wyjdzie nam na zdrowie. Jakie więc soki będą najzdrowsze?

Sok sokowi nierówny, czyli o metodach tłoczenia

Czytając etykiety różnych soków na sklepowych półkach, możemy zauważyć, że są one przygotowane na różne sposoby. Jedne przygotowuje się z soków zagęszczonych i przecierów, mogą być pasteryzowane lub niepasteryzowane, z miąższem lub bez miąższu. Wszystkie jednak są tłoczone na gorąco, czyli w wysokich temperaturach. Pasteryzacja to dodatkowe podgrzewanie, a następnie szybkie ochładzanie soku w celu usunięcia bakterii odpowiedzialnych za psucie się żywności.

Przy okazji jednak bezpowrotnie stracone zostają składniki odżywcze obecne w surowych owocach i warzywach. Picie takich soków nie jest więc źródłem witamin i minerałów. O wiele lepiej zjeść surowe owoce i warzywa. Co ciekawe, nawet soki przygotowane we własnym domu, za pomocą blendera czy sokowirówki, tracą część składników odżywczych. Czy więc istnieją soki, które będą źródłem tylu witamin i minerałów, ile jest w surowych owocach i warzywach?

Metoda ColdPress

Najnowsza metoda tłoczenia soków na zimno ColdPress to odpowiedź na potrzeby wielu osób chcących się zdrowo odżywiać i szukających soków owocowych i warzywnych będących źródłem witamin, minerałów i błonnika. Tłoczenie na zimno sprawia, że warzywa i owoce nie tracą żadnych z zawartych w nich składników odżywczych, ponieważ nie ulegają one utlenieniu i wyparowaniu. Dzięki temu soki tak przygotowane są wyjątkowo smaczne, pięknie pachną i mają intensywną barwę, bez żadnych dodatków ani cukru. Jednocześnie stają się najlepszymi kandydatami na oczyszczający detoks sokowy.

Detoks sokowy – zalety

Detoks sokowy (inaczej dieta oczyszczająca) to forma oczyszczenia organizmu z zalegających toksyn i uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów, poprzez picie specjalnie przygotowanych soków. Soki tłoczone metodą ColdPress to najlepsze ich źródło, dlatego najlepiej nadają się do przeprowadzenia detoksu. SPORTFOOD to marka zajmująca się produkcją oraz dystrybucją oczyszczających soków tłoczonych na zimno. Kupując gotowy pakiet, otrzymujemy soki na daną ilość dni (na przykład 1, 3 lub 7 dni) oraz instrukcję co do przebiegu detoksu. W jego trakcie nie jemy żadnych posiłków, lecz wypijamy konkretną ilość soków w równych odstępach czasu.

W ten sposób odżywiamy swój organizm i wspieramy procesy usuwania toksyn. Zalet detoksu sokowego jest naprawdę wiele. Mamy szansę poprawić swoje samopoczucie, ale też zrzucić kilka zbędnych kilogramów. To szybka dieta idealna przed jakimś ważnym wydarzeniem, na przykład ślubem, czy też przed urlopem. Poza tym detoks sokowy może być sposobem na zmianę nawyków żywieniowych i przejście na zdrowszy tryb życia. Soki SPORTFOOD przygotowane metodą ColdPress powstają z najwyższej jakości owoców i warzyw, a różnorodność dostępnych smaków sprawia, że każdy znajdzie tu swoich faworytów. Soki oczyszczające mogą też stanowić stałe uzupełnienie zbilansowanej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jakie soki do detoksu sokowego są najlepsze?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0