Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń

soki

Regularne ćwiczenia fizyczne są jednym z głównych elementów dbania o szczupłą sylwetkę. Pozwalają pozbyć się rozstępów, ujędrniają partie mięśni. Po schudnięciu pozwalają na uzyskanie odpowiednio napiętej skóry na mięśniach.

Tkanka tłuszczowa przydatna czy zbędna

Nie cała tkanka tłuszczowa jest zła. Niekorzystny ze względu na zdrowie oraz nie dodający nam żadnego uroku jest jej nadmiar. Ale zapasy tłuszczu to nasz naturalny zbiornik wysokoenergetycznego paliwa. Pamiętajmy, że wymodelowane ciała na zdjęciach to często też praca chirurga plastycznego i grafika komputerowego.

Kiedy pragniemy, a brak nam motywacji

Ćwiczenia same w sobie, kiedy nie widać efektu po miesiącu, potrafią zniechęcić. Jest na to jednak rozwiązanie. Warto znaleźć sobie zajecie czy pasję gdzie musimy się schylać, podnosić ciężary i gimnastykować praktycznie każdą partię ciała. Będzie to na przykład ogrodnictwo.

Praca w ogrodzie wyszczupla

Schylanie się co chwilę przy pielęgnacji roślin to praktycznie to co przysiady na macie. Tylko, że wykonywane na świeżym powietrzu co dodatkowo dotlenia dobrze tkanki i działa oczyszczająco, poprawia się wygląd skóry, jej barwa. Powinniśmy jednak w razie słońca zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV.

Kwiaty cały sezon

Ogród to nie tylko drzewa. Możemy też pomiędzy nimi posadzić krzewy ozdobne (do kupienia w sklepie Podkarpackiesady.pl) oraz byliny, które kwitną przez lato, akurat wtedy gdy drzewa są mało ciekawe. Od słonecznej strony można posadzić róże wielkokwiatowe, a tam gdzie cień jest większy idealnie nadają się liliowce.

Suplementy prosto z natury

Dodatkowym atutem ogrodu jest jeszcze możliwość uzyskania z wysokiej jakości owoców, ziół czy warzyw. Jeśli mamy mały ogród warto sobie posadzić nawet owocowe drzewka kolumnowe, które nie zajmują dużo miejsca, a uzyskane z nich owoce są smaczne tak jak z normalnej wielkości drzew.

Zioła pachnące słońcem

Jeśli mamy w ogrodzie miejsce słoneczne i w miarę suche to oprócz rabaty kwiatowej z krzewami ozdobnymi czy wrzosami możemy założyć na nim rabatę ziołową. Większość z roślin przyprawowych woli właśnie takie warunki. Będą to:

  • Melisa;
  • Lawenda;
  • Szałwia;
  • Tymianek;
  • Majeranek;
  • Kocimiętka.

Te oraz wiele innych ziół można sadzić w ogrodzie i na świeżo używać ich do przyrządzania potraw, lemoniad, drinków.

Uprawianie ogrodu to sztuka, którą się cały czas udoskonala. Nie martwmy się, że coś nam nie wyjdzie, starajmy się wyciągnąć wnioski i na raz następny poprawić. Po jakimś czasie nie tylko nasza sylwetka się poprawi ale też zmieni się nasze podejście do życia. Praca wśród roślin uczy pokory, konkretności i wytrwałości, a satysfakcja jest naprawdę wielka.

Źródła:

  • http://www.zdrowy-styl-zycia.pl/ogrod-dla-leniwych/
  • http://www.nerwice.com/floroterapia-pomaga-w-nerwicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0