Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wytrwać na diecie ketogenicznej i co pomaga w skutecznym odchudzaniu?

waga

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia, który bezustannie zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie diet wysokotłuszczowych celem osiągnięcia ketozy – stanu metabolicznego, w którym zachodzi wzrost stężenia ciał ketonowych, przy jednoczesnym spadku poziomu glukozy i insuliny we krwi. W wyniku ketozy dochodzi do spalania materiału zapasowego, tj. nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Dieta ketogeniczna – cudowny sposób na redukcję?

Wiele osób, które po raz pierwszy czytają o diecie ketogenicznej – nie mogą wyjść z zachwytu. W końcu, jadłospis ten nie jest tak restrykcyjny, jak inne sposoby żywienia dedykowane osobom z nadwagą i otyłym. Niemniej, warto już na wstępie zdać sobie sprawę, że diecie ketogenicznej daleko do „cudu”. Nadal, aby schudnąć trzeba wykazać się ogromną samodyscypliną i zaangażowaniem.

Jak wytrwać na diecie ketogenicznej?

Wszyscy Ci, którzy choć raz podejmowali trudy odchudzania, doskonale wiedzą jak trudno jest zmienić nawyki żywieniowe. Nawet najmniej wymagająca dieta jest trudna w realizacji. W końcu, zmusza nas do trzymania się zasad i konsumpcji zgodnej z harmonogramem. Nie inaczej jest w przypadku diety ketogennej.

W związku z tym, aby schudnąć – potrzebujesz dobrego planu. Pozwoli Ci to być zawsze przygotowanym do odchudzania. Plan powinien uwzględniać nie tylko dietę ketogeniczną, ale także wszelkiego rodzaju aktywności generujące zapotrzebowanie energetyczne (rekreacja ruchowa, trening).

Idąc dalej, warto zadbać także o to, aby stale monitorować swoje postępy. Wszak, nic tak nie motywuje jak świadomość, że to, co robimy przynosi efekty. Sugerujemy również, pozbyć się oczekiwań. Trudno „zaplanować efekty”, gdyż każdy organizm inaczej reaguje na procesy redukcyjne, tudzież dietę ketogeniczną. Warto skoncentrować się na tym, aby stale wykonywać dobrą pracę – zgodną z założeniami, a rezultaty z całą pewnością przyjdą.

WARTO WIEDZIEĆ! 

Dieta ketogeniczna to jadłospis, który określany jest mianem „niepełnowartościowego”. W związku z tym, jego realizacja powinna być przeprowadzana dopiero po konsultacji ze specjalistą.

Czy podczas diety warto realizować trening odchudzający?

Nie ma przeciwwskazań do realizacji treningu redukcyjnego podczas stosowania się do założeń diety ketogenicznej. Wręcz jest to wskazane! W końcu, podczas treningu organizm pozbywa się glikogenu i już po chwili rozpoczyna pozyskiwanie energii z tkanki tłuszczowej i ciał ketonowych.

Niemniej, warto wiedzieć – że poziom energii u osób na diecie ketogenicznej jest znacznie niższy. Częstokroć odchudzającym się towarzyszy ospałość, zmęczenie i ogólne osłabienie organizmu.

Suplementacja na diecie ketogenicznej

Ogromną popularność diety ketogenicznej dostrzegli również producenci suplementów diety. Jednym ze środków dedykowanych osobom stosującym się do tej wysokotłuszczowej diety jest Keto Actives – propozycja od Key Player Limited.

Preparat ten ma na celu nie tylko przyspieszyć tempo redukcji i wspomóc osiągnięcie ketozy, ale także wyeliminować defekty towarzyszące diecie ketogenicznej.

Keto Actives to środek, w którym znajdziemy:

  • forskolinę,
  • kwas linolowy,
  • kofeinę bezwodną,
  • piperynę,
  • ashwagandhę,
  • chrom
  • oraz ekstrakt z gorzkiej pomarańczy.

Więcej o Keto Actives można dowiedzieć się między innymi na https://valleymedicenter.com/pl/keto-actives-opinie-dzialanie-sklad-cena-i-gdzie-kupic/. To ciekawa propozycja, a składniki naturalnego pochodzenia mogą być jednym ze sposobów, które pomogą wytrwać w diecie ketogenicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wytrwać na diecie ketogenicznej i co pomaga w skutecznym odchudzaniu?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0