Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak wybrać dobry dietetyczny catering?

catering

„DIETA” – słowo, które przyprawia wiele osób o drżenie serca. Dziś nie jest postrzegana jako sposób żywienia, a sposób na odchudzanie. I to niełatwy. Na początku jest zapał, fascynacja. Z chęcią odkrywamy nowe smaki, planujemy posiłki, czujemy się lepiej i zauważamy pierwsze efekty.

Problem zaczyna się po kilku tygodniach. Zaczyna brakować nam inspiracji na kolejne potrawy, tracimy wolniej na wadze, stajemy się poirytowani, a przekąski w sklepach jeszcze nigdy nie wyglądały tak apetycznie! Czy jest więc możliwe, aby dieta zakończyła się sukcesem i to bez takiej mordęgi?

Zdrowy catering może okazać się fenomenalnym zastępstwem tradycyjnej diety. Dlaczego? Otóż, otrzymasz przygotowane wcześniej posiłki (trzy lub pięć). Nad ich składem i smakiem czuwają dietetycy oraz food creatorzy. Dzięki temu często takie zestawy wyglądają tak, jakby dostarczono je z najlepszych restauracji. Nic dziwnego – to z reguły samo zdrowie na talerzu!

Wiele firm, oferujących catering wegetariański przygotowuje posiłki we własnym zakresie od początku do końca! Mówimy tu nie tylko o daniach obiadowych, ale choćby o chlebie, a nawet jogurtach! Dzięki temu zyskujemy pewność, że w posiłkach nie znajdziemy polepszaczy smaku i chemicznych konserwantów.

Dieta pudełkowa – jak wybrać dostawcę?

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać catering wegański, catering wegetariański czy ten mięsny, trzeba dobrze wybrać firmę, która go dla Ciebie przygotuje. Na szczęście, na Polskim rynku coraz więcej dostawców posiada ofertę na wysokim poziomie. Mimo wszystko, podczas wyboru firmy, z usług której skorzystasz zwróć uwagę na kilka istotnych szczegółów.

  • Zapoznaj się z opiniami na temat danego cateringu. Na pewno nie jesteś jedyną osobą, która myśli o skorzystaniu z danej oferty. Na forach internetowych, portalach społecznościowych często znajdziesz recenzję jakości przygotowywanych posiłków.
  • Przyjrzyj się stronie internetowej. Jeśli zdrowy catering oferuje diety dla wegetarian, wegan oraz te uwzględniające sportowy styl życia lub alergie i nietolerancję, np. glutenu lub laktozy – oznacza, że troszczy się on o klientów.
  • Nie pomijaj zakładki „o nas”. Tutaj przedstawiony jest zazwyczaj zespół, który codziennie pracuje nad jakością serwowanych posiłków. Z tego opisu dowiesz się, czy nad Twoim zamówieniem pieczę będą trzymać profesjonaliści: dietetycy i food creatorzy.
  • Sprawdź również, czy dana firma nie korzysta z gotowych produktów lub półproduktów. Jeśli chwali się produktami bezpośrednio od zaufanych dostawców oraz samodzielnym wypiekaniem chleba – to ogromny plus. Oznacza to bowiem, że wszystko co otrzymasz, będzie świeże.
  • Postaw też na kontakt bezpośredni. Każda firma powinna udostępniać swój adres oraz telefon. Zadzwoń i poproś o poradę przy wyborze najlepszej dla siebie diety. Dietetyk powinien zapytać o Twój styl życia, preferencje, aktywność fizyczną, ewentualne alergie.
  • Zapytaj o możliwość zamówienia próbnego. To zestaw posiłków na jeden dzień. Dzięki temu lepiej poznasz ofertę firmy, z którą chcesz nawiązać współpracę. To bardzo ważne, aby smakowały Ci przygotowane dania i styl ich zaserwowania. W wielu firmach nie musisz też decydować się na codzienne, miesięczne abonamenty. Umożliwiają, np. zamówienie posiłków na jeden lub dwa dni w tygodniu.

Czy cena ma znaczenie?

W pierwszej chwili pomyślisz sobie na pewno, że cena ma ogromne znaczenie! Weź jednak pod uwagę to, za co płacisz, wybierając dietetyczny catering w Krakowie. To świeże, dobrej jakości warzywa i owoce, często rzemieślniczo przygotowywany chleb, jogurty, itd. To również dostawa. Przede wszystkim to jednak wiedza, doświadczenie i umiejętności zespołu, który planuje i przygotowuje posiłki. Dobry dietetyk jest niezwykle ważny, ale to nie wszystko. Nawet najlepszy dietetyk nie musi być dobrym kucharzem, ani food creatorem, a to od nich zależy ostateczny smak i wygląd potraw, które lądują na Twoim talerzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak wybrać dobry dietetyczny catering?

Artykuł przeczytasz w: 3 min
0