
Problemy z prawidłową produkcją testosteronu współcześnie dotykają coraz młodszych mężczyzn. Przyczyny tego zjawiska mogą być złożone, zależnie od indywidualnych predyspozycji oraz cech danej osoby. Na szczęście istnieje jednak kilka względnie prostych, naturalnych metod, które w wielu przypadkach pozwolą przywrócić pracę organizmu na właściwe tory.
Naturalne sposoby na zwiększenie produkcji testosteronu
Zacząć należy od rzeczy, które mogą wydawać się banalne, a jednak w praktyce często je lekceważymy. Mowa rzecz jasna o diecie oraz trybie życia. Zacznijmy od tego drugiego. Męski organizm po prostu nie jest stworzony do siedzącego trybu życia. Długotrwały brak aktywności fizycznej prędzej czy później w sposób negatywny odbije się na całej kondycji ustroju, wliczając w to również produkcję testosteronu oraz sprawność seksualną.
Dlaczego jednak to właśnie aktywność fizyczna jest tak ważna z punktu widzenia równowagi hormonalnej? Testosteron jest w większym stopniu wydzielany właśnie w trakcie ruchu. Badania wskazują zwłaszcza na silnie stymulujący wpływ treningu mięśni nóg. To jednak jeszcze nie wszystko. Warto pamiętać, że ludzki organizm stanowi złożony system, którego poszczególne funkcje pozostają ze sobą w nader ścisłych zależnościach. Regularna aktywność fizyczna wywiera istotny wpływ chociażby na kondycję, pracę układu pokarmowego, czynność układu immunologicznego czy nawet regenerację podczas snu. Każdy z tych czynników z kolei w ogromnej mierze określa ogólny poziom sprawności organizmu. To z kolei przekłada się na poszczególne funkcje, takie jak produkcja testosteronu czy sprawność seksualna.
Istotne znaczenie ma rzecz jasna także dieta. Przede wszystkim z tego powodu, że to właśnie żywność stanowi swoiste paliwo dla naszego organizmu. Jakość tego paliwa z kolei determinuje sprawność działania ustroju. Dieta złożona z warzyw, owoców, prawidłowo skomponowanych porcji mięsa, orzechów i produktów pełnoziarnistych to źródło pierwiastków mineralnych, witamin oraz protein, ergo substancji niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ustroju. Jeżeli natomiast naszym „paliwem” będzie jedzenie z fast foodów, papierosy, alkohol i kawa- siłą rzeczy prędzej czy później przełoży się to na kondycję organizmu.
Naturalne boostery testosteronu
Czasami sama dieta nie wystarcza. Może to wynikać ze zwiększonego zapotrzebowania organizmu na określone substancje odżywcze lub też po prostu z braku czasu na odpowiednie skomponowanie jadłospisu. W tym wypadku nie należy obawiać się sięgania po suplementy. Tutaj należy jednak zaznaczyć, że suplementacja zawsze powinna być umiejętna.
Co to oznacza? Przede wszystkim korzystamy wyłącznie z wartościowych preparatów. Dla przykładu: w marketach bez problemu można znaleźć tabletki zawierające tlenek lub węglan magnezu, ergo bardzo nisko przyswajalne formy chemicznego tego minerału. W wypadku stosowania tego pokroju suplementów naprawdę nie należy się nastawiać na jakiekolwiek zauważalne efekty.
Jak jednak wygląda suplementacja wspierająca produkcję testosteronu? W pierwszej kolejności warto będzie sięgnąć po tzw. apteczne ZMA, czyli konstrukcję pt. magnez-cynk-witamina B6.
Na początku dobieramy wysoko przyswajalną formę chemiczną magnezu, a więc np. cytrynian, jabłczan lub taurynian. Dobierając preparaty z cynkiem oraz witaminą B6 wybieramy produkty posiadające status leków.
Inna, komplementarna wobec ZMA, opcja w zakresie wsparcia produkcji testosteronu to dobrej jakości ekstrakty z tribulus terrestris oraz kreatyna.
Należy przy tym pamiętać, że nie zawsze niedobory testosteronu okażą się możliwe do zażegnania metodami naturalnymi. W niektórych wypadkach konieczna może być wizyta u lekarza urologa lub seksuologa oraz rozpoczęcie leczenia farmakologicznego, np. poprzez przyjmowanie zastrzyków z testosteronem lub branie leków w postaci tabletki, żelu czy gumy do żucia z bogatej oferty sklepu oraljelly-kamagra.com, który serdecznie polecamy.