Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak uniknąć uzależnienia od hazardu? Czyli graj odpowiedzialnie!

komputer

Wraz ze wzrostem popularności kasyn online i witryn bukmacherskich uzależnienie od hazardu online stało się prawdziwym problemem. Wiele osób na całym świecie cierpi z tego powodu i spora część z nich nie traktuje swojego problemu należycie. W rzeczywistości jest to poważne schorzenie, które często kończy się życiową tragedią.

Wciąż jednak możesz możesz cieszyć się swoimi ulubionymi grami hazardowymi o ile będziesz potrafił dostosować się do kilku prostych zasad. Możesz uniknąć uzależnienia od hazardu online dzięki odpowiednim strategiom i zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, to im szybciej poszukasz pomocy, tym łatwiej rozwiążesz swój problem. A jeśli po prostu szukasz porady, aby uniknąć tego przykrego zwyczaju; oto kilka ważnych zasad, które Ci w tym pomogą.

Wybierz kasyno online, które dba o Ciebie

Może to brzmieć niedorzecznie, ale witryny hazardowe nie są tak egocentryczne, aby ich klienci stali się ofiarami uzależnienia od hazardu online. Wiele kasyn martwi się graczami, którzy nadmiernie wydają na hazard. Witryny te zwykle mają funkcję samowykluczenia. Ta funkcja jest dostępną opcją na koncie gracza, która automatycznie blokuje graczom dostęp do ich kont, jeśli algorytm zauważy możliwość pojawienia się problemu uzależnienia. Większość kasyn nie cofnie zawieszenia konta, dopóki nie upłynie wskazany okres.

Znajdź coś, co sprawi, że będziesz zajęty

Nie traktuj hazardu jako jednego z głównych sposobów na rozrywkę lub odskocznie, gdyż szybko może skończyć się to powstaniem nawyku. Doświadczenie okresu odstawienia jest sygnałem, że powinniśmy znaleźć sobie inne zajęcie lub hobby. Jeszcze lepiej sprawdzi się kontakt z bliskimi ludźmi. Umożliwi to odciągnięcie naszego umysłu od gier hazardowych. W ciągu pierwszych kilku dni lub tygodni po ograniczeniu lub rzuceniu hazardu impulsy związane z odstawieniem będą najsilniejsze. Dlatego ważne jest, aby w tym okresie zadbać o zdrowie swojej psychiki.

Istotne jest, aby unikać myśli o tym, jak jeszcze jedna sesja hazardowa mogłaby wygrać dużo pieniędzy, które rozwiązałyby wszystkie Twoje problemy. To tylko sen. Kiedy jesteś uzależniony od hazardu, Twoje szanse na wygraną są prawie zerowe.

Ale jeśli nie radzisz sobie z odstawieniem i czujesz się zestresowany i przygnębiony, najlepiej poszukaj pomocy profesjonalisty. To prowadzi nas do następnego punktu.

Poproś zaufaną osobę o pomoc w zarządzaniu Twoimi finansami.

Innym problemem, który pogarsza uzależnienia od hazardu, jest to, że ofiary boją się, że zostaną osądzone lub postrzegane jako chciwe i unikają przyznania się przed bliskimi osobami, że są graczami. Ważnym jest pokonanie zakłopotania i wstydu oraz uświadomienie sobie, że istnieją osoby, które nie będą Cię oceniać i chętnie pomogą Ci przeciwdziałać potencjalnemu problemowi. Jeśli dostrzeżesz, że coś jest nie tak; na pewien czas oddaj tej osobie kontrolę nad swoimi finansami. Jeśli się zdecydujemy warto sprawdzić bonus betfan opisany na stronie meczyki.pl, który oferuje darmowe środki na start.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak uniknąć uzależnienia od hazardu? Czyli graj odpowiedzialnie!

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0