Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak tanio odmienić mieszkanie na wiosnę?

kwiaty

Wiosna to czas, kiedy wszystko w przyrodzie się zmienia – pojawiają się cudnie kolorowe kwiaty i cała przyroda budzi się do życia. Jest to też dobry czas na odświeżenie wyglądu swojego mieszkania. Nie trzeba od razu planować generalnego remontu. Tak naprawdę często wystarczą dobrze dobrane dodatki i kilka kolorowych akcentów, by mieszkanie nabrało wiosennej świeżości. Co istotne, takie zmiany nie muszą być drogie.

Malować czy nie malować?

Szybkie przearanżowanie mieszkania na wiosnę będzie zależało od kilku czynników. Przede wszystkim od tego, w jakim stanie jest mieszkanie. Jeżeli wymaga jedynie odświeżenia, można od nowa położyć ten sam kolor na ściany lub wybrać taki, który będzie pasował do wiosennej aury panującej za oknem. Odświeżenie ścian sprawi, że pomieszczenie będzie rozjaśnione (szczególnie, gdy ściany są jasne), a także doda lekkości i estetycznego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem malowania ocenić stan ścian, gdyż może się okazać, że wymagają one naprawy czy wyczyszczenia z poprzedniej warstwy farby (np. pęcherze na ścianie, odpadający tynk czy łuszcząca się farba). Wówczas o wiele lepiej zrezygnować z szybkiej metamorfozy i wykonać gruntowny remont ścian.

Jak wprowadzić wiosnę do mieszkania?

Wiosna to przede wszystkim kwiaty i żywe, jasne kolory, które wprawiają w radosny nastrój. Dlatego warto dom ozdobić żywymi ciętymi kwiatami. Mogą to być na przykład słonecznie żółte żonkile, różnokolorowe tulipany czy niewinnie białe narcyzy. Kupując określony rodzaj kwiatów, warto dobrać do nich odpowiedniej wielkości wazon, tak aby prezentowały się jak najlepiej – nie może on być ani za duży, ani za mały. Za to może mieć fantazyjny kształt. Swoim kształtem wazon może nawiązywać do kształtów płatków kwiatów lub mieć prosty geometryczny wzór.

Kolorowe akcenty

Do wnętrza warto wprowadzić wiele kolorowych akcentów. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby harmonizowały one ze sobą i z pozostałymi elementami, które już znajdują się w pomieszczeniach. Wiosennego charakteru mieszkaniu dodadzą elementy dekoracyjne wykonane z ceramiki, a także tekstylne tanie dekoracje do domu np. podkładki pod talerze czy obrusy. Najlepiej wybrać kolory pastelowe – np. pudrowy róż czy jasną groszkową zieleń. Można też dodać nieco błękitu, żółci i jasnych odcieni pomarańczowego czy czerwieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak tanio odmienić mieszkanie na wiosnę?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0