Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak skutecznie schudnąć?

odchudzanie

Jest wiele sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zaliczamy do nich dietę, ruch, suplementy oraz odpowiednio dobrane leki. Przed rozpoczęciem suplementacji lub leczenia należy skonsultować się z lekarzem. U niektórych pacjentów skuteczne będzie jedynie leczenie za pomocą leków stosowanych w leczeniu otyłości.

Orlistat: skuteczny i bezpieczny lek na odchudzanie

Działanie leku to przede wszystkim zmniejszenie wchłaniania tłuszczów. Skutkuje to zmniejszeniem ilości dostarczanych kalorii. Orlistat hamuje lipazę, czyli nie pozwala na rozkład tłuszczów do wchłanialnych wolnych kwasów tłuszczowych i monoglicerydów. Podczas terapii wchłanianie tłuszczów ulega zmniejszeniu o 30%. W kale pacjenta od 24 do 48 godzin od przyjęcia leku pojawia się zatem niestrawiony tłuszcz. Jest to całkowicie naturalny proces, który wiąże się z działaniem leku. Po zaprzestaniu leczenia Orlistatem aktywność lipazy wraca do normy. Wskazaniem do stosowania leku jest otyłość u osób z BMI powyżej 30 lub cierpiących na nadwagę z BMI powyżej 28. Podczas stosowania leku należy ograniczyć kaloryczność diety. Przeciwwskazaniem do stosowania Orlistat jest nadwrażliwość na substancje zawarte w leku. Nie powinno się go stosować w okresie karmienia piersią lub u osób chorych na przewlekły zespół złego wchłaniania.

Suplementy diety na odchudzanie

Wiele osób codziennie stosuje suplementy diety. Składnikami oferowanych produktów są aminokwasy, witaminy, składniki minerale, luteina, probiotyki oraz kwasy tłuszczowe. Do witamin w suplementach zaliczamy np. witaminę A, D, E, K, B1, niacynę, witaminę C. Wśród minerałów znajdziemy żelazo, magnez, wapń, miedź, cynk, mangan, jod, potas, selen, fosfor, bor, krzem, fluorki. Do suplementów diety dodaje się również różnego rodzaju zioła. Suplementy diety w zależności od składu wspomagają różnorodne procesy zachodzące w organizmie. Okażą się przydatne w okresach wzmożonej aktywności lub stresu. Preparaty są szybko trawione i wchłaniane w układzie pokarmowym. W suplementach diety na odchudzanie znajdziemy najczęściej kofeinę, błonnik pokarmowy, błonnik pokarmowy i chrom. Składniki przyspieszają proces przemiany materii i zapewniają uczucie sytości na dłuższy czas. Każdy suplement diety musi mieć zgodę na jego wprowadzenie. Należy jednak pamiętać, że nie są to leki. Z pomocą suplementów diety nie uzyskamy zatem tak zadowalających efektów, jak w przypadku stosowania leków.

Podsumowanie

Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce, jednak jej uzyskanie nie jest łatwym procesem. Najskuteczniejszym sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest stosowanie sprawdzonego leku, który stosujemy zgodnie z zaleceniem lekarza. Suplementy diety mogą uzupełnić niedobór różnych składników, natomiast nie uzyskamy z ich pomocą spektakularnych efektów. Nie warto również decydować się na różnego rodzaju podejrzane tabletki oferowane w internecie i wychwalane na forach internetowych. Możliwe jest bowiem uzyskanie szczupłej sylwetki bez narażania naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak skutecznie schudnąć?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0