Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak pozbyć się pryszcza domowymi metodami?

pryszcz

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku tendencji do pojawiania się pryszczy jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków o udowodnionej skuteczności. Pryszcze jednak mają to do siebie, że często pojawiają się znienacka. Gdy tak się stanie i akurat nie dysponuje się na przykład żelem punktowym na wypryski, można sięgnąć po domowe metody, które również mają dużą skuteczność. Czasem jednak trzeba wykazać się cierpliwością, stosując je systematycznie kilka razy aż zadziałają.

Domowe sposoby na pryszcza

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku pojedynczych pryszczy są maseczki, które stosuje się punktowo. Wykonuje się je z produktów, które prawie zawsze ma się w domu, są to więc metody dobre dla każdego.

Jedną z najpopularniejszych maseczek jest mieszanina miodu i cynamonu. Oba te składniki działają antybakteryjnie i ściągająco, ich mieszanina jest, więc szczególnie skuteczna. W niektórych przypadkach pryszcz może zniknąć już po jednorazowym nałożeniu maseczki na noc. W każdym przypadku zaś zmiana będzie o wiele mniej widoczna, między innymi dzięki zmniejszeniu towarzyszącego jej stanu zapalnego.

Bardzo dobrze działa też maseczka z kurkumy i oleju kokosowego. Te orientalne składniki coraz więcej osób ma w swoich kuchniach, a jeśli chodzi o wpływ na pryszcze, mają one bardzo silne działanie antybakteryjne. Warto po nie sięgać zwłaszcza, gdy pryszcz dopiero jest w stadium rozwoju, gdyż nie dopuszczą do jego powiększenia się.

Wyjątkowo wygodnym sposobem na usuwanie pryszczy domowymi metodami jest przykładanie do nich (na kwadrans) plasterka cytryny czy przekrojonego ząbka czosnku. Należy przy tym pamiętać, by po takiej „operacji” umyć twarz. Oba te składniki działają silnie antybakteryjnie, można zauważyć dużą poprawę.

Polecanym i szybkim sposobem na pryszcze jest też nakładanie maseczki z rozgniecionego pomidora. Jest to metoda o tyle dobra, że do jej zastosowania wystarczy tylko jeden składnik.

Szybki sposób na pryszcze

Gdy chce się usunąć pryszcze w rekordowo krótkim czasie, należy sięgnąć po radykalne działania. Silnie wysuszająco i antyseptycznie zadziała biała pasta do zębów. Podobne działanie ma papka z wody i sody oczyszczonej. Sposoby te pozwalają w krótkim czasie znacząco zmniejszyć widoczność pryszczy oraz oczyszczają zmienione miejsce, dzięki czemu zarazki nie rozprzestrzeniają się.

Składniki te mogą jednak wysuszać skórę wokół zmian (a to prowadzi do zwiększonego przetłuszczania), należy stosować je niezbyt często i tylko wtedy, gdy potrzebne jest bardzo szybkie działanie.

Poznaj więcej skutecznych sposób na pozbycie się pryszcza na Benzacne.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak pozbyć się pryszcza domowymi metodami?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0