Twoje źródło wiedzy o dietach i zdrowiu

Jak pielęgnować w sobie kobiecość?

kobieta

W wirze codziennych obowiązków łatwo zapomnieć o sobie oraz kobiecości. Kobiety przestają zwracać uwagę na swój wygląd i makijaż, rezygnują ze swoich planów i pasji i  nie potrafią wygospodarować czasu dla siebie. Jak na nowo odnaleźć w sobie kobiecość i poczuć się szczęśliwą?

1. Zaakceptuj siebie

W dzisiejszych czasach, bycie sobą jest wciąż negowane przez powielane od lat schematy, stereotyp, a także wyznaczniki piękna. Należy im się oprzeć. Akceptacja samego siebie pozwoli odnaleźć w sobie kobiecość, a także uszczęśliwi. Jeżeli nie jesteś w stanie zaakceptować siebie, nikt inny za Ciebie tego nie zrobi. Na akceptację ma wpływ samoocena, która kształtuje się przez lata.

Opiera się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym, ale również na tym, co kobiety myślą o swojej atrakcyjności fizycznej, intelektualnej, zachowaniu, przekonaniach, uczuciach wobec innych oraz tym, jak są postrzegane w towarzystwie. Przestań patrzeć na idealne zdjęcia, figury o idealnym rozmiarze. Pokochaj siebie za to, jak wyglądasz i za to, jaka jesteś. Bądź najlepszą wersją samej siebie.

2. Realizuj swoje pasje

Wiele kobiet zbyt szybko rezygnuje z realizacji swoich pasji. Te, które stają się matkami, często porzucają swoje marzenia, całkowicie poświęcając się dzieciom i przyjmując na siebie wszystkie domowe obowiązki. A przecież można pogodzić macierzyństwo z aktywnością zawodową oraz karierą.

W dzisiejszych czasach kobieta ma możliwość realizować się prywatnie i zawodowo w dowolnym czasie, choćby dzięki kursom i warsztatom online. Efektem tego jest to, że coraz więcej kobiet wychodzi poza stereotypową rolę tzw. „kury domowe” i robi karierę. Nie bój się spełniać swoich marzeń.

Usiądź i pomyśl jak pogodzić codzienne obowiązki ze swoją pasją. Porozmawiaj ze swoim partnerem. Ustalcie wspólnie podział obowiązków, abyś mogła wygospodarować czas na rozwój osobisty. Zacznij robić to, co kochasz! Dzięki temu poczujesz się szczęśliwa i usatysfakcjonowana. Odkryjesz w sobie na nowo kobiecość.

3. Znajdź czas dla siebie

Natłok obowiązków sprawia, że kobiety często nie potrafią znaleźć czasu dla siebie. Jeśli masz dzieci, znajdź kogoś, kto się nimi zaopiekuje i wyskocz na babski wieczór. Wizyta w SPA, wieczór filmowy czy wypad do restauracji pozwolą Ci się zrelaksować! Jeśli nie masz dzieci, odłóż wszystko, co masz do zrobienia i również umów się z przyjaciółmi. Taki wypad polepszy Twoje samopoczucie. Dzięki temu będziesz myślała pozytywnie i będziesz w pełni odprężona.

4. Zadbaj o relacje z innymi ludźmi

Każdy człowiek potrzebuje drugiego człowieka m.in. do rozmowy, pomocy. Jeśli czujesz, że ostatnio zaniedbałaś kontakt ze swoimi znajomymi, zadzwoń do nich i umów się na spotkanie. Spotkania towarzyskie pozwolą Ci się zrelaksować i zapewnią dobry nastrój. Staraj się nawiązywać nowe kontakty np. podczas eventów firmowych, spotkań czy nawet podczas wizyty na siłowni lub w gabinecie kosmetycznym.

5. Uśmiechaj się

Uśmiech to najpiękniejsze ubranie kobiety. Szeroki uśmiech doda Ci atrakcyjności. Dodatkowo zakomunikujesz innym, że jesteś szczęśliwa. A przecież szczęście działa na ludzi jak magnes.

Artykuł powstał we współpracy z portalem dla kobiet KobiecySwiat.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jak pielęgnować w sobie kobiecość?

Artykuł przeczytasz w: 2 min
0